Букат 500, КС як ретардант на озимому ріпаку

Озимий ріпак 50-60% свого потенціального врожаю закладає в осінній період. Тому при “входженні” у зиму важливо отримати рослини озимого ріпаку з 8-10 листками та кореневою шийкою, товщина якої має становити не менше 0,8 см без витягнутої точки росту.

В умовах, які складаються на сьогодні вже маємо рослини ріпаку озимого з 4-6 листками, а оскільки це лише середина вересня - вегетація продовжується. Рослини ростуть та розвиваються. Для збереження точки росту в зимовий період, для уникнення її витягування, що впливає на зимостійкість рослин й посівів у цілому та для профілактики низки захворювань необхідно застосовувати фунгіциди з ретардантними властивостями.

Останнім часом практикують внесення препаратів із групи триазолів із діючою речовиною тебуконазол. Ці препарати:

  • пригнічують ріст рослин у довжину;
  • стимулюють накопичення асимілянтів та інших поживних речовин у корені;
  • знижують вміст вологи в рослинах, що підвищує їхню морозостійкість;
  • стимулюють розвиток кореневої системи, а також розростання кореневих волосків. 

У портфелі компанії "Ерідон" є препарат Букат 500, КС з ретардантними властивостями від IFAGRI.

Рекомендуємо за необхідності призупиняти ріст посівів ріпаку декілька разів:

Ефективно регулюйте посіви та отримуйте заплановані врожаї озимого ріпаку.

У науковій літературі є також дані про використання ССС, РР 333, RSW-0411 та ін. для регуляції росту озимого ріпаку в осінній період задля попередження надмірного розвитку вегетативної маси.

Ретарданти, як і багато інших регуляторів росту, добре діють у ясну сонячну погоду під час активного росту рослин. В осінній період ретарданти застосовують залежно від стану посівів. Так, якщо на період третьої декади жовтня ріпак перебуває в стадії чотирьох розвинутих справжніх листків, має кореневу шийку 4 мм, його рослини нормального зеленого кольору і майже сходяться в рядках, то обробку таких посівів проводити не потрібно.

Якщо ж на рослині більше ніж чотири листки, діаметр кореневої шийки – понад 5 мм, колір великого листя темно-зелений, а також спостерігається змикання рядків, посіви слід обробляти ретардантами для затримки росту стебла.

Вдалих вам урожаїв!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

7 ms. PHP memory: 2097152 (521672)