Букат 500, КС як ретардант на озимому ріпаку
Дата публікації: 13 вересня 2024
Переглянуло: 124 осiб
Озимий ріпак 50-60% свого потенціального врожаю закладає в осінній період. Тому при “входженні” у зиму важливо отримати рослини озимого ріпаку з 8-10 листками та кореневою шийкою, товщина якої має становити не менше 0,8 см без витягнутої точки росту.
В умовах, які складаються на сьогодні вже маємо рослини ріпаку озимого з 4-6 листками, а оскільки це лише середина вересня - вегетація продовжується. Рослини ростуть та розвиваються. Для збереження точки росту в зимовий період, для уникнення її витягування, що впливає на зимостійкість рослин й посівів у цілому та для профілактики низки захворювань необхідно застосовувати фунгіциди з ретардантними властивостями.
Останнім часом практикують внесення препаратів із групи триазолів із діючою речовиною тебуконазол. Ці препарати:
- пригнічують ріст рослин у довжину;
- стимулюють накопичення асимілянтів та інших поживних речовин у корені;
- знижують вміст вологи в рослинах, що підвищує їхню морозостійкість;
- стимулюють розвиток кореневої системи, а також розростання кореневих волосків.
У портфелі компанії "Ерідон" є препарат Букат 500, КС з ретардантними властивостями від IFAGRI.
Рекомендуємо за необхідності призупиняти ріст посівів ріпаку декілька разів:
- Перше внесення Букат 500, КС 0,3 л/га + Міллерплекс 0,6 л/га;
- На другу рістрегуляцію Букат 500, КС 0,3 л/га + Ретацел 720, РК 1,0-1,5 л/га.
Ефективно регулюйте посіви та отримуйте заплановані врожаї озимого ріпаку.
У науковій літературі є також дані про використання ССС, РР 333, RSW-0411 та ін. для регуляції росту озимого ріпаку в осінній період задля попередження надмірного розвитку вегетативної маси.
Ретарданти, як і багато інших регуляторів росту, добре діють у ясну сонячну погоду під час активного росту рослин. В осінній період ретарданти застосовують залежно від стану посівів. Так, якщо на період третьої декади жовтня ріпак перебуває в стадії чотирьох розвинутих справжніх листків, має кореневу шийку 4 мм, його рослини нормального зеленого кольору і майже сходяться в рядках, то обробку таких посівів проводити не потрібно.
Якщо ж на рослині більше ніж чотири листки, діаметр кореневої шийки – понад 5 мм, колір великого листя темно-зелений, а також спостерігається змикання рядків, посіви слід обробляти ретардантами для затримки росту стебла.
Вдалих вам урожаїв!
Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН»
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович | (050)-332-57-89