• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Ефективне застосування гранульованого меліоранту AtriGran в осінній період

Ефективне застосування гранульованого меліоранту AtriGran в осінній період

Оптимальні умови вирощування будь-якої сільськогосподарської культури є найважливішим фактором формування врожаю та забезпечення максимальної ефективності всіх оборотних засобів в процесі агровиробництва. Окрім рівня забезпеченості ґрунту на основні доступності для рослин форми елементів живлення (N, P, K, S, Ca, Mg) важливим є підтримання у ґрунті оптимальних параметрів кислотності ґрунту (рН) та вмісту доступних форм кальцію.

Так, за неоптимальних параметрів рН (<5,5-5,9) знижується використання сільськогосподарськими рослинами елементів живлення з внесених добрив (табл. 1), дуже істотно погіршується ефективність ґрунтових гербіцидів, особливо із групи ацетанілідів (д.р. ацетохлор, пропізохлор, S-метолахлор, метазахлор).

Табл. 1. Непродуктивні втрати елементів живлення з добрив залежно від рівня рН сол. ґрунту
Кислотність ґрунту (рН) Непродуктивні втрати добрив, % від оптимуму
pH 4,5 71%
pH 5,0 54%
pH 5,5 33%
pH 6,0 20%
pH 6,5 0%

Крім того нестача кальцію, яка найчастіше є наслідком кислотності ґрунту, спричиняє загальні розлади у рості та розвитку рослин, а також чинить негативний вплив на формування врожаю (наприклад, стан рослин сої та соняшнику на фото).

Ефективним рішенням для підняття рН ґрунту, забезпечення рослин достатньою кількістю доступного кальцію та підвищення ефективності добрив та ЗЗР протягом вегетації с/г культур є застосування гранульованого меліоранту AtriGran (Атрігран). Точна норма застосування меліоранту визначається за показником рН сол. ґрунту або гідролітичною кислотністю. На ґрунтах важкого гранулометричного складу разове використання 200 кг/га AtriGran (Атрігран) забезпечує підвищення рН сол. ґрунту на 0,1 протягом 2 місяців після застосування. На ґрунтах легкого гранулометричного складу – на 0,15.

Ефективним способом використання AtriGran (Атрігран) є його внесення після збирання культури попередника та перемішування з верхнім 0-12 (15) см шаром ґрунту дисковими ґрунто-обробними знаряддями.

Бажаємо Вам гарних врожаїв та високої ефективності агровиробництва!


Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович | 
(050)-410-16-14

Де придбати?

20 ms. PHP memory: 2097152 (523216)