• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Добрива ПРЕМИАНТ, як альтернативне доповнення азотного живлення рослин

Добрива ПРЕМИАНТ, як альтернативне доповнення азотного живлення рослин

У зв'язку з ростом економічної складової витрат на азотні добрива в технологіях вирощування с/г культур, більшість аграріїв у сезоні 2023 року значно зменшують науково обґрунтовані норми внесення азотних добрив, а в деяких випадках – до 50%. Чи є це виходом із ситуації? Чи існують рішення, які за умови використання мінімальних норм азотних добрив дозволяють зберегти рівень врожайності? Що знайти відповідь, варто звернутися до досвіду європейських країн, які шукали рішення подібної задачі – збільшити рівень врожаю, не збільшуючи норми азотних добрив. 

Вирішенням цієї задачі можуть слугувати декілька інструментів:

  • Покращення коефіцієнту використання добрив з ґрунту - це форми азоту, види добрив, стимуляція кореневої системи;
  • Способи та строки внесення добрив в періоді вегетації (відповідно до критичних фаз культур);
  • Використання фоліарного внесення добрив;
  • Стимуляція комплексної стійкості рослин  - імунітету.

Лінійка добрив ПРЕМИАНТ® (Іспанія)

Добрива з лінійки ПРЕМИАНТ® – це продукти, які були розроблені для вирішення саме цієї задачі. У склад цих продуктів входить азот у формі NH2+ , який є джерелом «швидкого» азоту і потрапляє в рослину через лист і корінь.

NH Delta - унікальна технологія формуляції цієї форми азоту, яка дозволяє вносити препарат через листки і, як показують наукові дослідження і практика, така форма азоту в 24 рази!= ефективніша від нітратного азоту NO3-, який був внесений прикореневим способом.

Азот у формі NH2+  на 100 % поглинається листям рослин без витрат додаткової енергії і відразу бере участь у побудові амінокислот. Тому навіть невеликі норми внесення можуть забезпечити покриття дефіциту азотного живлення у найбільш «відповідальні» фази формування структурних елементів урожаю. Двократне використання Премиант Дельта Кальцій у дозі 5 л/га (ВВСН 12-13 і ВВСН 21-25) перекриває 20%-не зменшення норми азотних добрив на зернових культурах, а його чотириразове внесення дозволяє покращити врожайність при зменшенні стандартної норми внесення азоту на третину:

Як працює Премиант Дельта Кальцій?

  • NH2+ стимулює синтез рослиною фітогомонів цитокінінів. Таким чином, внесенням Премиант Дельта Кальцій на ранніх етапах розвитку можна переключити розвиток рослин з вегетативного на генеративний. Тобто, на не розкущених посівах – викликати додаткове кущення, а на добре розкущених – закладку продуктивних стебел
  • NH2+  стимулює розвиток вторинної кореневої системи і кореневих волосків, що посилюватиме поглинання азоту  і інших елементів живлення з грунту.
  • Доступний кальцій, що входить до складу Премиант Дельта Кальцій забезпечує механічну пружність клітин, провідних мембран і цим самим сприяє зміцненню імунітету рослин, стресостійкості та спротиву до захворювань

Особливості застосування

Використовуючи Премиант Дельта Кальцій через листове внесення, його можна поєднувати з фунгіцидами, інсектицидами та гербіцидами окрім препаратів на основі сірки, міді та фосфітів (Аміноалексін).

До зустрічі в полях!


Менеджер з агрономічних питань «ЕРІДОН» 
НЕРЕУЦЬКИЙ Святослав Григорович |
(050)-413-93-44

Де придбати?

11 ms. PHP memory: 2097152 (521896)