• Корисне
  • Агропомічник
  • Амарантовий довгоносик в посівах цукрових буряків

Амарантовий довгоносик в посівах цукрових буряків

Останніми роками в бурякосійних регіонах України з’явився та стрімко розмножується і поширюється досить небезпечний шкідник – Амарантовий довгоносик (Lixus subtilis). Статево недозрілі жуки амарантового довгоносика зимують у рослинній підстилці в лісосмугах, на посівах багаторічних трав, на полях, зарослих бур’янами. Самки вигризають заглиблення у верхній частині стебла або в черешку листка. Згодом у місцях відкладання яєць утворюються напливи. Відроджені через 8 – 10 діб личинки прогризають ходи спочатку під шкірочкою, потім у середині стебла або черешка листка до його основи. Залежно від температури повітря личинки розвиваються від 25 до 40 діб. Заляльковуються всередині стебла або черешка. 

Жуки, що вийшли у першій половині серпня, додатково живляться листям буряків і бур’янами з родин лободових і амарантових. З настанням холодів переходять у місця зимівлі. Розвивається одна генерація за рік. Внаслідок пошкоджень засихає листя, що призводить до зниження врожаю до зменшення маси й цукристості буряків

Для боротьби з амарантовим довгоносиком посіви цукрових буряків слід розміщувати не ближче ніж за 500 м від бурячищ двох минулих років. Знищувати бур’яни, особливо з родини лободових. 

При чисельності, що перевищує в середньому 3-5 жуків на 10 м2, – проводити 2-3 обробок інсектицидами країв поля в період «пішого ходу» жуків препаратами Данадим Стабільний - 1,0 л/га + Бестселер Турбо 0,12 л/га. 

Для кращого покриття (змочування) листової поверхні до робочого розчину необхідно додавати ад’ювант Сіліксан 106 - 0,1 л/га.

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з агрономічних питань «ЕРІДОН» 
ПАЛЯНИЦЯ Василь Олександрович |
(050)-381-35-48

Де придбати?

16 ms. PHP memory: 2097152 (516728)