• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Система позакореневих підживлень як засіб підвищення цукристості цукрових буряків

Система позакореневих підживлень як засіб підвищення цукристості цукрових буряків

Досить важливим способом регулювання росту рослин цукрових буряків поряд з підбором гібридів є раціональна система удобрення, яка забезпечує не тільки високі врожаї коренеплодів, але і високий вміст цукру.

Формування урожайності та цукристості є процесами, які тісно пов’язані між собою, і важливо вловити той оптимум, коли ріст коренеплодів і накопичення в них цукру проходитимуть без взаємного обмеження. Для перевірки цієї гіпотези, відділом технологічної підтримки компанії «Ерідон» було проведено на базі ПСП «Сокільча», Попільнянського району, Житомирської області, виробничий дослід за наступною схемою ведення позакореневих підживлень:

1. Без позакореневих підживлень (контроль)

2. Комплексне підживлення стимулюючими композиціями:

Термін виконання підживлень Склад стимулюючих композицій
2-а гербіцидна обробка Вода (200 л/га) + фон (гербіциди) + Терра-Сорб Фоліар (1 л/га)
3-я гербіцидна обробка Вода (200 л/га) + фон (гербіциди) + Розалік Mg, Mn, S, N (4 л/га) + Терра-Сорб Фоліар (1 л/га)
1-а фунгіцидна обробка Вода (200 л/га) + фон (фунгіциди) + Розалік В (1,32 л/га) + Терра-Сорб Фоліар (1 л/га)
2-а фунгіцидна обробка Вода (200 л/га) + фон (фунгіциди) + Розасоль 18-18-18+МЕ (5 кг/га) + Розалік В (1,34 л/га) + Терра-Сорб Фоліар (1 л/га)
3-я фунгіцидна обробка Вода (200 л/га) + фон (фунгіциди) + Розасоль 08-17-41 (5 кг/га) + Розалік В (1,34 л/га)

Станом на 13 серпня, біологічна урожайність коренеплодів на контрольному варіанті становила 86 т/га (густота 100 тис./га) за цукристості 15,0 % та зборі цукру 12,9 т/га.Результати досліджень доводять, що оптимізація системи удобрення за допомогою позакореневого застосування добрив Розалік та Розасоль і стимулятора-антистресанта Терра-Сорб Фоліар дозволяє забезпечити зростання продуктивності цукрових буряків.

Систематичне застосування зазначених композицій за вказаними термінами сприяє достовірному приросту урожайності коренеплодів, яка становить 90 т/га, цукристість 18,3 %, збір цукру сягнув 16,5 т/га. Таке збільшення цукристості та збору цукру, порівняно з варіантом без обробки рослин стимулюючими композиціями, є істотним.

Успішної Вам праці та гарних врожаїв!


Менеджер з розвитку продуктів «ЕРІДОН» 
ЯКУСИК Михайло Михайлович |
(095)-285-28-72

Де придбати?

15 ms. PHP memory: 2097152 (522760)