• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Захист від переноспорозу, підготовка до перезимівлі озимого ріпаку та пшениці

Захист від переноспорозу, підготовка до перезимівлі озимого ріпаку та пшениці

Одним з пріоритетних завдань агронома восени при вирощуванні озимих культур є забезпечення належної агротехніки та догляду за рослинами з метою формування розвинутого вузла кущіння у пшениці та потужного кореня у ріпаку. До того ж, дуже важливим є накопичення якомога більшої кількості запасних речовин (цукрів) у рослинах для збереження їх у живому стані впродовж холодного періоду року. Саме через це для озимих культур дуже важливим є безперебійна «робота» листового апарату.

Температурні коливання, які притаманні осінньому періоду вегетації озимого ріпаку та пшениці, створюють умови при яких проходження біохімічних реакцій в рослинах сповільнюється, а також відбувається послаблення імунітету. Відповідно, збільшується вірогідність заселення поверхні рослин фітопатогенами.

Зазвичай найбільшої шкоди від осінніх фітопатогенів зазнає озимий ріпак. При несвоєчасному внесенні осіннього ріст стимулюючого фунгіциду, на поверхні рослин можливий розвиток переноспорозу або несправжньої борошнистої роси. Ознаки ураження проявляються на листі культури у вигляді плям, які з часом збільшують свою площу. Зазвичай основне зараження даною хворобою відбувається восени.

При контрастному переході рослин озимого ріпаку з періоду осінньої вегетації до зимового спокою з від’ємними температурами, захворювання не становлять проблем і стандартний фунгіцидний захист якісно виконує свою функцію.

Переважно активний розвиток хвороби виникає при наявності теплих погодних «вікон» та перезволоженого ґрунту, що в свою чергу унеможливлює виконання додаткових внесень фунгіцидів. Із метою пролонгування фунгіцидного захисту від даного збудника рослин озимого ріпаку та забезпечення додаткової підтримки поживного режиму рослин рекомендуємо позакореневе внесення продуктів:

Ці продукти є доповненням до стандартної рістрегуляції і фунгіцидного захисту озимого ріпаку восени та покликані забезпечити ефективний захист посівів від переноспорозу та підготовку до зими:

  • АміноАлексін – є ефективним агрохімічним рішенням для боротьби з грибними захворіннями рослин, які викликаються несправжніми грибами (ооміцетами) та є невід’ємним елементом антирезистентних програм. Завдяки наявності вільних амінокислот даний продукт допомагає рослині боротися з наслідками біотичного стресу після заселення поверхні фітопатогеном.
  • Розасоль 18-18-18+МЕ – є ефективним та швидким продуктом для збільшення вмісту макро- та мікроелементів у клітинному соці, збільшення інтенсивності біохімічних процесів, фотосинтезу та забезпечення «нагодованості» рослин на період 1-3 дні.

Бажаємо всім розумних агрономічних рішень у полі та високого врожаю озимих культур!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-332-57-89

Де придбати?

7 ms. PHP memory: 2097152 (521800)