• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Захист посівів озимого ріпаку від шкідників в осінній період

Захист посівів озимого ріпаку від шкідників в осінній період

Погодні умови та кон'юктура спонукають сільгоспвиробників до посіву озимого ріпаку. Після посіву не варто забувати про проблему, яка є дуже небезпечною в осінній період – це наявність шкідників.

Підгризаючі совки

Одними із найнебезпечніших шкідників восени є совки: озима, капустяна, бавовняна, совка-гамма, оклична та інші. Шкідливість совок при сприятливих умовах для розмноження може сягати до 60% втрат врожаю. Літ метеликів відбувається з середини липня і триває до другої декади вересня. Кладку яєць совки на ріпаку можна знайти на падалиці ріпаку, бур’янах, стерні, на пізніх посівах ярих просапних культурах, а іноді навіть і в ґрунті. Личинка підгризаючої совки може пошкоджувати до 10 рослин ріпаку за добу. Личинки харчуються досить тривалий період, аж до жовтня, а в південних регіонах період харчування може тривати до середини жовтня, що може призводити до ще більшого пошкодження Ваших посівів ріпаку. Відчутних збитків завдають саме 2-ге та 3-тє покоління.

Капустяна міль

Необхідно звернути увагу й на такого проблемного шкідника, як капустяна міль, яка створює серйозні проблеми для виробників капусти не тільки в Україні та Європі, а й у світі. Так як згаданий шкідник здатний пошкоджувати всі хрестоцвітні культури, у процесі своєї життєдіяльності він також наносить суттєвих збитків виробникам ріпаку, оскільки його накопичення відбувається саме на ріпакосійних площах. Літ метеликів першої генерації капустяної молі відбувається наприкінці квітня, а так як тривалість їх життя та плодовитість залежить від наявності джерел додаткового живлення, то це призводить до пошкодження сходів ярого ріпаку, які з’являються в цей період. Літ метеликів другої генерації відбувається в кінці червня – на початку липня, а з серпня з’являється гусінь третього й четвертого поколінь, яка може знищувати сходи озимого ріпаку повністю або частково.

Ці шкідники завдають як прямого збитку пошкодженням рослин, так і прихованого – тоді, коли через пошкодження шкідниками відбувається зараження збудниками хвороб, що веде до масових втрат та недобору врожаїв.

Про Катадін від IFAGRI

Компанія “Ерідон” готова дати відповідь вищезгаданим проблемам і має в своєму портфелі інсектицид Катадін, КЕ, який містить дві ефективні діючі речовини – емамектин бензоат 4.8% та ацетаміприд 6.4%. Зазначені хімічні сполуки доповнюють дію одна одної, забезпечуючи ефективний та тривалий контроль і попереджаючи виникнення резистентності.

  • Емамектин бензоат знищує комах контактно-шлунковим способом і належить до хімічного класу авермектинів. Ця сполука характеризується трансламінарним (локально-системним) переміщенням в тканинах рослини і направлено діє на шкідників ряду лускокрилих, зокрема проявляє пряму овіцидну дію;
  • Ацетаміприд також знищує комах контактно-шлунковим способом, але належить до хімічного класу неонікотиноїдів і характеризується системним переміщенням в тканинах рослини.

Для захисту Ваших посівів від згаданих вище проблем рекомендуємо двокомпонетний інсектицид Катадін, КЕ від IFAGRI у вигляді рідкої препаративної форми – концентрату емульсії, яка є зручною для застосування і покращує поглинання діючих речовин препаратів через кутикулу листкового апарату.

Серед переваг інсектициду Катадін, КЕ варто відмітити наступні:

  • висока біологічна ефективність проти шкідників ряду лускокрилих завдяки поєднанню двох діючих речовин, які належать до різних хімічних класів;
  • контроль приховано-живучих лускокрилих шкідників завдяки трансламінарній дії емамектину бензоату та системній дії ацетаміприду;
  • попередження виникнення резистентності у шкідників;
  • наявність овіцидної дії.

Норма застосування інсектициду Катадін, КЕ складає 0,25 – 0,4 л/га.  Для вирішення проблем з підгризаючими совками варто використовувати 0,4 л/га препарату.

Робочий розчин для застосування препарату варто використовувати вранці або увечері, чи в похмуру погоду. Ефективність інсектициду не залежить від атмосферних опадів, навіть якщо вони пройшли через декілька годин після внесення. Шкідники припиняються припиняють харчуватися через декілька годин після застосування інсектициду і гинуть протягом 2-4 днів після обробки.

Бажаємо ефективної протидії шкідникам у посівах озимого ріпаку!

Вдалих та стабільних урожаїв!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

11 ms. PHP memory: 2097152 (525768)