• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Вирішення проблеми шкідників у посівах кукурудзи – Катадін від IFAGRI

Вирішення проблеми шкідників у посівах кукурудзи – Катадін від IFAGRI

Із наростанням сум ефективних температур на території України збільшилася кількість шкідників. У посівах кукурудзи у низці регіонів розпочався літ стеблового кукурудзяного метелика, а також триває літ совки-гамми та інших лускокрилих шкідників. У західних областях спостерігається пошкодження посівів кукурудзи, а також заселення шкідниками самих рослин. Ці шкідники завдають як прямого збитку шляхом пошкодження рослин, так і прихованого – тоді, як через пошкодження відбувається зараження збудниками хвороб, що веде до масових втрат та недобору врожаїв.

У портфелі компанії "Ерідон" є ефективне рішення – інсектицид Катадін, КЕ від IFAGRI. Препарат містить дві діючі речовини – емамектин бензоат 4.8% та ацетаміприд 6.4% у вигляді рідкої препаративної форми – концентрату емульсії. Зазначені хімічні сполуки доповнюють дію одна одної, забезпечуючи ефективний та тривалий контроль і попереджаючи виникнення резистентності. 

  • Емамектин бензоат знищує комах контактно-шлунковим способом і належить до хімічного класу авермектинів. Ця сполука характеризується трансламінарним (локально-системним) переміщенням в тканинах рослини і направлено діє на шкідників ряду лускокрилих, зокрема проявляє пряму овіцидну дію. Емамектин бензоат є малотоксичною для теплокровних хімічною речовиною, яка не накопичується у довкіллі і виробляється в природі ґрунтовою бактерією Streptomyces avermitilis. 
  • Ацетаміприд також знищує комах контактно-шлунковим способом, але належить до хімічного класу неонікотиноїдів і характеризується системним переміщенням у тканинах рослини. Варто зазначити, що популярні інсектициди, які належать до хімічного класу неонікотиноїдів (імідаклоприд, тіаметоксам, клотіанідін) станом на сьогодні заборонені до використання в Європі у відкритому ґрунті, через з їх високу токсичність до бджіл. Із цього боку, ацетаміприд є виключенням, оскільки для цієї хімічної сполуки Європейським органом з безпеки продуктів харчування (EFSA) було встановлено низький ризик для бджіл.

Серед переваг інсектициду Катадін, КЕ слід варто відмітити:

  • високу біологічну ефективність проти шкідників ряду лускокрилих завдяки поєднанню двох діючих речовин, які належать до різних хімічних класів;
  • контроль приховано-живучих лускокрилих шкідників завдяки трансламінарній дії емамектину бензоату та системній дії ацетаміприду;
  • попередження виникнення резистентності у шкідників;
  • наявність овіцидної дії.

Норма застосування на посівах кукурудзи становить 0,25 – 0,4 л/га. Схеми застосування:

Окрім цього, радимо звернути увагу на препарати Інстрайкер, КЕ і Корпріма 20, КС, які стануть чудовим вибором для інсектицидного захисту посівів кукурудзи.

Вдалих вам урожаїв!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН»  
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович | 
(050)-332-57-89

Де придбати?

7 ms. PHP memory: 2097152 (522072)