• Агроінфо
  • Новини
  • Відновлення та освячення козацького храму на честь Святителя Миколая Чудотворця

Відновлення та освячення козацького храму на честь Святителя Миколая Чудотворця

Відбулася воістину велична подія – відкриття та освячення козацького храму Святителя Миколая Чудотворця, відбудованого за сприяння С.В. Кролевця, засновника групи компаній "Ерідон", у його рідному селі Чопилки, Переяслав-Хмельницького р-ну (нов. Бориспільський р-н), Київської області. 

Церква має неабияку духовну та історичну цінність. Історія побудови храму тісно пов’язана з чопильським козацьким родом Падалки, які ще у перші роки ХХ століття разом із усією сільською громадою збудували дерев’яну церкву. У 1929 році рядянська влада зруйнувала храм, а після руйнівної пожежі 2014 року уцілів лише цементний підмурок. 

На фото зображена церква у аварійному стані. Архівне фото жителів с.Чопилки, орієнтовно 1994 рік

На цьому ж місці всього за 1 рік заново відтворили козацький храм Святителя Миколая Чудотворця.
Під час підготовки до будівництва, під фундаментом церкви виявили козацькі пісковики, що були привезені у село ще в XVII столітті.

На фото фундамент та пісковики, 06 липня 2019 року

Ці унікальні історичні артефакти поміщені під скляну підлогу храму.


14 жовтня 2019 року єпископом Лаврентієм було освячено фундамент під будівництво, а вже 17 жовтня 2020 року храм відчинив свої двері для вірян. Божественну літургію з нагоди освячення храму звершив секретар Київської Митрополії архієпископ Вишгородський Агапіт із благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. 


Учасники проекту з відновлення церковної споруди – меценати, будівельники, місцеві жителі отримали церковні нагороди. Сергія Вікторовича Кролевця було відзначено орденом Української Православної Церкви Святителя Миколая Чудотворця.

На подвір’ї храму відбулося урочисте підняття державного та козацького прапорів. Цю почесну місію було доручено генералу-майору ЗСУ, заступнику Секретаря Ради національної безпеки та оборони України, Сергію Григоровичу Кривоносу.

Це історична та визначна подія возз’єднала цього дня і молоде, і старше покоління Ташанської об’єднаної громади – адже храм, що знаходиться на високому пагорбі, охоплює навколо себе всі сусідні села. На території  проведені роботи з благоустрою – висаджена трава, влаштовані доріжки, лавки та під’їзди. Тож відтепер тут, у святковій атмосфері будуть проходити богослужіння, відбуватися церковні свята, хрещення, весілля та інші події. 

Важливо не стояти осторонь, пам’ятати звідки ви родом, підтримувати відновлення унікальних історичних пам’яток для повернення історичної справедливості, відродження віри, культури та духовності! 

*у матеріалі використані фото Пресслужби Михайлівського Золотоверхого собору, автор фото - Іван Котт 

10 ms. PHP memory: 2097152 (522280)