• Агроінфо
  • Новини
  • Відкриття насіннєвого заводу в Житомирській обл. в с. Почуйки

Відкриття насіннєвого заводу в Житомирській обл. в с. Почуйки

30 липня в ПСП «Україна» (с. Почуйки Попільнянського району Житомирської області) відбулося відкриття найсучаснішого насіннєвого заводу в Україні. Завдяки цьому, компанія «Ерідон» створила вертикально інтегровану систему вирощування, доробки та продажу насіння зерновихкультур. Семінар, який проходив у день відкриття заводу, відвідало понад 100 провідних українських аграріїв та спеціалістів, а також представники ЗМІ та органів влади. Про подальші плани та перспективи роботи нового заводу розповідають керівники компанії «Ерідон».

Анатолій Пащенко,
Керівник відділу виробництва компанії «Ерідон»

«Цей завод — наша гордість, він є найсучаснішим в Україні. Завод устаткований обладнанням визнаного світового лідера — німецької компанії Petkus («Петкус»), має потужність 10 т/год та ємності на 6 тисяч тонн одночасного зберігання насіннєвого матеріалу в силосах. Маємо найвищий рівень комп’ютеризації та автоматизації всіх виробничих процесів.
Обробка насіння відбуватиметься в кілька етапів:

  • після проходження лабораторного контролю та зважування на 60-тонних електронних вагах насіння доробляється та розміщується у відповідному силосі;
  • подавання насіння на виробничу лінію здійснюється за допомогою транспортерів KF-250 з круглим дном, обладнаних спеціальними пластиковими шкребками, які не пошкоджують насіння;
  • машини U-12 та U-15 виконують грубе та основне очищення від великих та дрібних домішок і пилу за допомогою аспірації та сепарації; отвори в решетах мають спеціально заокруглені краї, тому машина не пошкоджує насіннєвий матеріал;
  • в трієрному блоці зерно очищають і сортують за довжиною зерен, а також відділяють довгі або короткі домішки від основного продукту;
  • унікальний пневмостіл KD-400 відділяє не лише щупле насіння, але й насіння зі зниженою енергією проростання;
  • протруювальний блок СТ-525 дає змогу за допомогою комп’ютерного управління здійснювати точне дозування протруйника з рівномірним розподіленням;
  • пакування здійснюється в паперові мішки або біг-беги (40-1000 кг), а швейна машина, завдяки датчикам, автоматично вмикається під час появи упаковки.
  • Саме тому якість насіння буде повністю відповідати кращим світовим стандартам, а сертифікована лабораторія щоразу це підтверджуватиме» .

Володимир Першута,
керівник бізнесу «Насіння» компанії «Ерідон»

«Сільське господарство України зробило помітний ривок за останні роки. Українські хлібороби вже вийшли на стабільний середньорічний ужинок в 40 млн. тонн зерна. Наша діяльність спрямована на те, щоб найближчим десятиріччям цю цифру було збільшено принаймні вдвічі, і допомогти Україні стати основним світовим постачальником зерна та продуктів його переробки. Адже це і робота для українців та зростання їхнього добробуту, і значні надходження валюти від експорту. Ще 5 років тому ми розпочали пошук сортів, які б мали вищий потенціал, ніж наявні сорти. На даний момент ми вивели на ринок два сорти озимої пшениці «Актер» та «Комплімент» і сорт озимого ячменю «Сіндерела».

Без зайвої скромності можу стверджувати, що «Актер» вже став еталонним сортом із урожайності та якості в областях з достатньою кількістю опадів. В областях з недостатньою кількістю опадів «Актер» стабільно забезпечує 1-2 клас зерна за належного рівня технологій; також він є дуже цікавий як пізньостиглий сорт для створення збирального конвеєра. «Актер» відповідає українському класу сильної пшениці, і цим він дуже цікавий сільськогосподарським підприємствам. Сорт «Комплімент», порівняно з «Актер», має на 0,5–1 т/га вищий потенціал урожайності за якості зерна 3 класу і особливо добре зарекомендував себе в областях із достатнім вологозабезпеченням. Багаторядний сорт озимого ячменю «Сіндерела» (з нім. «Попелюшка») має виключну міцність соломи і вже давав урожайність в умовах України 11 т/га. «Сіндерела» показує стабільні результати в усіх областях.

Найближчими роками ми здивуємо ринок і новими сортами, і кількома новими для нас культурами».

Сергій Кролевець,
Генеральний директор компанії «Ерідон» 

«За 16 років діяльності нашої компанії на ринку України ми пройшли великий шлях, ставши головним національним дистриб'ютором засобів захисту рослин, насіння, мінеральних добрив. Ми змогли досягнути цієї вершини завдяки найкращій команді, гнучкому підходу до бізнесу, безкомпромісній якості та чесності по відношенню до наших партнерів.  

Оскільки в сільському господарстві всі процеси починаються з насіння, то ми поставили собі за мету побудувати власний насіннєвий завод, який би справді був найсучаснішим і територіально грамотно розташованим. Ми не економили на обладнанні, адже цей завод має якісно працювати десятки років, його будували та монтували найкращі спеціалісти. А належність ПСП «Україна» до нашої компанії дає змогу контролювати всі процеси і бути впевненими в якості кінцевого продукту. 

Завод в с. Почуйки — це також нові робочі місця для місцевих мешканців, це реальні інвестиції в розвиток інфраструктури та соціальної сфери села.

Я запрошую всіх бажаючих оглянути наш завод і співпрацювати з нами!»
 

6 ms. PHP memory: 2097152 (524624)