• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Важливість цинку на кукурудзі у фазу 7-8 листків (ВВСН 17-18)

Важливість цинку на кукурудзі у фазу 7-8 листків (ВВСН 17-18)

Фази розвитку: 7-8 листків (ВВСН 17-18)

Основні заходи по забезпеченню мінерального живлення та формування врожаю:

Як відомо, найбільш важливим мікроелементом для кукурудзи є цинк (Zn). За даними вчених дослідників з США на формування врожаю кукурудзи 200 буш/акр (12,6 т/га) рослини потребують 231 г/га цинку (Zn) з яких 95 г/га використовується на формування зерна, а 136 г/га використовується на формування листової поверхні та кореневої системи. Позакореневе застосування цинку у фазу 7-10 листка ставить на меті оптимізацію мінерального живлення рослин через вирівнювання співвідношення P:Zn у живленні до пропорції 10:1. В переважні кількості ґрунтів цей вміст є неоптимальним та складає від 100:1 до 50:1. Це призводить до зменшення продуктивності посів кукурудзи та недобору врожаю на регулярній основі.

На відміну від застосування цинку у фазу 4-6 листка, позакореневе внесення цинк вмісних добрив у фазу 7-8 листка несе на меті лише посилення фотосинтетичної активності рослин кукурудзи та формування більшої кількості первинного цукру (глюкози) та оптимізацію водного балансу рослин впродовж періоду вегетації (рослини з меншими втратами врожаю переносять посуху).

Дана фізіологічна особливість зумовлена генетичною особливістю С4 рослин до яких відноситься кукурудза. Через наївність та роботу у фотосистемі даної культури Цинк-залежного ферменту карбон-ангідрази будь який дефіцит цинку веде до зниження фотосинтезу, ростових процесів та розвитку кореневої системи. Ефективними продуктами для внесення у дану фазу є Розалік (Zn, P, N, S) 3,0 л/га або Розалік (Zn) 0,5-0,8 л/га. За умови необхідності прискорення ростових процесів та забезпечення додаткового «грін ефекту» до Розалік (Zn, P, N, S) додаємо Розасоль 18-18-18+МЕ 2,0 кг/га.

Простими словами застосування цинку у нормі 240 г/га у вигляді хелатів забезпечує на кукурудзі кращій ефект, ніж застосування 10-15 кг/га сульфату магнію. Дана фізіологічна особливість притаманна виключно кукурудзі і саме застосування добрива Розалік (Zn, P, N, S) у нормі 3,0 л/га додає в живлення рослин 240 г/га цинку в хелатній формі, що повністю забезпечує потребу кукурудзи в даному елементі на весь період вегетації.

Бажаємо здорових та продуктивних рослин!


Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович |
 (050)-410-16-14

Де придбати?