• Новини
  • Новини компанії
  • Успішна співпраця з агрофірмою «Радгосп «Білозерський»»

Успішна співпраця з агрофірмою «Радгосп «Білозерський»»

Віктор Сілецький,
голова агрофірми «Радгосп «Білозерський»

«Це найсерйозніша команда, з якою мені приходилось стикатися, висококваліфіковані фахівці «Ерідон» розмовляють з нами однією мовою та можуть надати консультації як із захисту рослин, так і щодо інших агрономічних питань. Якщо в нас раптом чогось немає, вони дістануть усе, що нам потрібно, і майже без затримок»

Степняки добре знають, наскільки важко виростити фрукти й виноград у цьому сухому кліматі без поливання та відповідного застосування засобів захисту рослин і мінерального живлення. В агрофірмі «Радгосп «Білозерський» проблему з водою вирішили за допомогою крапельного зрошення. А от питання захисту рослин та живлення — за допомогою компанії «Ерідон». 

Історія агрофірми «Радгосп «Білозерський» сягає ще радянських часів, коли у 1954 р. було прийнято рішення про заснування в селищі Дніпровське під Херсоном виноградного розсадника. Тож мало-помалу почали освоювати нову справу — виноградарство. І справа пішла! 

Сьогодні «Радгосп «Білозерський» — це дуже потужне господарство. І не останньою чергою — завдяки співробітництву з компанією «Ерідон», що є лідером українського ринку постачання засобів виробництва для сільського господарства. Адже за роки свого існування тут розвинули чотири пріоритетні напрями агровиробництва, успіху в яких без надійної підтримки щодо постачання ЗЗР та добрив досягти неможливо. 

Поряд із традиційним розсадництвом винограду, яке займає 2,5 тис. га площі, та власними виноградниками, розташованими на площі 1200 га, білозерці активно займаються садівництвом. На понад 750 га садів ростуть яблуні, сливи, груші, персики, абрикоси, черешня, кизил. Є у господарстві й плантації суниці та малини. 

Що стосується винограду, то, отримуючи до 130 ц/га, господарство може дозволити собі займатися виробництвом власного вина, яке виготовляють під торговою маркою «Білозерський», а також постачанням виноматеріалів. Серед споживачів останнього — такі імениті підприємства, як «Цимлянський завод ігристих вин» (РФ), українські «Золота балка» та «Інкерман». 

САДІВНИЦТВО 
На плантаціях поблизу Дніпра вирощують безліч культур. Однак, за словами голови господарства, Героя України Віктора Сілецького, основний прибуток отримують саме від садівництва. Вся справа в тім, що налагодити збут цієї продукції набагато легше. «У минулому році ми виростили майже 17 тис. т фруктів, — говорить Віктор Сілецький, — а з них — 13 тис. т яблук».

Маючи такі обсяги виробництва, «Радгосп «Білозерський» зважилось на будівництво власних фруктосховищ із регульованим газовим середовищем, аби мати змогу довше зберігати свій урожай. Якщо ягоди та суниці розходяться практично відразу після їхнього збору, то такою продукцією, як яблука, можна торгувати цілий рік. До того ж, для радгоспу відкриті й іноземні ринки: так, 30–40% зібраних яблук відправляють у Росію.

ІНОЗЕМНИЙ ДОСВІД

«Понад 20 років тому ми посадили перший свій сад, — розповідає Віктор Сілецький. — Тоді ми достеменно не знали всіх нюансів технології: просто взяли й посадили саджанці. Звичайно, ми провели крапельне зрошення, бо ж це — Південь, влітку поле перетворюється на розпечену жаровню, тож без «крапельки» нічого не отримаєш».

Та от через незнання нюансів, про які в Україні на той час було мало відомо, в кінцевому результаті отримали врожай не такий високий та гарний, як того сподівалися садівники. А тому було вирішено повчитися садівничій справі за кордоном.

«Наші фахівці проїхали всю Польщу, інші країни Європи, побували й в американських садах, — розповідає голова радгоспу. — Так ми отримали змогу на власні очі побачити, з чого складається сучасна технологія вирощування, які підходи застосовують для отримання високих і якісних урожаїв».

САДЖАНЦІ 
Водночас у господарстві виникла величезна проблема: саджанці. За словами білозерських садівників, по-справжньому сильних саджанців в Україні наразі ніхто не вирощує. Саджанець має бути належним чином сформований, а також оброблений проти вірусів і хвороб.

«Не раз «опікшись» на українській продукції садівництва, ми вирішили надалі більше з нею справ не мати. Ліпше заплатити дорожче, але бути впевненим у якості придбаного матеріалу, — каже Віктор Сілецький. — Виняток становлять хіба що саджанці яблуні сорту Симиренко, які ми беремо з Артемівського розсадника. Оце справді якісні саджанці, і ми можемо нормально й ефективно працювати з ними».

Левова частка саджанців яблуні все ж таки надходить від наших сусідів — поляків. У господарстві говорять, що якщо посадити, наприклад, яблуні сорту Чемпіон, привезені з Польщі, то вони вже на другий рік дадуть 25 т/га, а на третій — урожай вже зросте до 40 тис./т, причому всі яблука будуть — один в один. 

Деякі сорти персиків радгоспу «Білозерський» купують навіть у США. 

ІНТЕНСИВНІСТЬ
Це колись яблуні в колгоспних садах росли десятиліттями, розростаючись у розлогі дерева. Нині садівники розуміють, що старі дерева не в змозі дати пристойний урожай, та ще й щоб плоди були товарного розміру. 

«Хоч як ти за ним не доглядай, а продуктивність буде набагато меншою, — пояснює Віктор Сілецький. Сучасний сад треба експлуатувати років 12-14, а тоді його повністю викорінювати». 

Але як за такої інтенсивності отримувати добрі врожаї? Так, генетика генетикою, але ж на врожай впливають такі фактори, як шкідники і хвороби. На Заході цю проблему розв’язують, проводячи величезну кількість обробок хімією. Для українців такі жорсткі заходи не зовсім прийнятні з огляду на екологічну чистоту продукції і безпеки для довкілля, тому кратність обробок своїх садів у білозерців набагато менша. 

Джерело придбання ЗЗР. Для Віктора Сілецького важливо, аби препарати були якісними, а фірма, яка їх постачає, — надійною. Будучи експериментатором по своїй натурі, Віктор Сілецький попрацював у цьому напрямі з багатьма компаніями. Однак ось уже п’ять років поспіль він активно співпрацює із компанією «Ерідон».

Слід сказати, що компанія «Ерідон» протягом останніх років лідирує серед дистриб'юторів ЗЗР на українському ринку, співпрацюючи з найвідомішими компаніями — виробниками препаратів для захисту сільськогосподарських культур. Для аграріїв «Білозерського» важливий фактор надання переваги продукції саме компанії «Ерідон» — те, що асортимент їхніх товарів складається лише із сертифікованих продуктів, що слугує гарантією їхньої якості та запорукою отримання надійного й сталого ефекту після використання. Це дуже широкий спектр гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів, родентицидів, фумігантів, десикантів, протруйників та регуляторів росту, з яких формуються ефективні системи захисту сільськогосподарських культур. 

Принагідно Віктор Сілецький відзначає й особисті якості менеджерів компанії «Ерідон», з якими йому доводиться спілкуватися. 

Оскільки виноград показав себе дуже добре, то ми вирішили побудувати ще й власний заводик із виробництва вина 

ДОБРИВА
Засоби захисту рослин — це не єдиний напрям, у якому радгосп співпрацює з «Ерідон». Адже одна справа — захистити врожай, а інша — дати рослині всі необхідні поживні речовини для його формування. Хоч землі на Херсонщині родючі, але щороку доводиться вносити певну кількість добрив, аби рослини росли й розвивалися належним чином. 

І особливим чином це стосується виноградних розсадників, під які відведено 90 га, та виноградарства. Мінеральні добрива позитивно впливають на ріст і розвиток виноградних рослин: збільшують площу листкової поверхні, довжину приросту, прискорюють визрівання деревини, сприяють закладанню плодових бруньок і підвищенню коефіцієнта плодоносності.

Тож важливо мати надійного партнера, який забезпечить господарство високоякісним продуктом. А у компанії «Ерідон» — цілий арсенал саме тих продуктів, які й потрібні для білозерців: добрива для позакореневого підживлення виробництва бельгійської компанії Rosier S.A. («Розьє С.А.») Це водорозчинні добрива марки Rosasol («Розасоль») та рідкі мікроелементні продукти марки Rosaliq(«Розалік»), що добре змішуються для позакореневого підживлення як між собою, так і з більшістю відомих засобів захисту рослин.

Слід додати, що «Ерідон» пропонує й інші види добрив: аміачну селітру, карбамід, аміачну воду, КАС, безводний аміак, сульфат амонію, амофос, суперфосфат, калій хлористий, калімаг, суперфос, нітроамофоску з широким спектром співвідношення NPK тощо. Це дає можливість найбільш ефективно та повно забезпечити потреби сільськогосподарських культур у живленні мікроелементами в усіх ґрунтово-кліматичних зонах вирощування України.

РЕЗУЛЬТАТИ 
Віктор Сілецький — досить цілеспрямована людина: якщо вже за щось узявся, то результат гарантовано. От і виноградарство на цих придніпровських степах стабільно дає пристойні врожаї. Настільки пристойні, що не так давно придбали спеціалізований комбайн виробництва Франції для збирання винограду. 

«От тільки нинішнього року ми багато не очікуємо, — скаржиться голова радгоспу. — Через суворі морози цьогорічний результат очікується посередній. Якщо зберемо до 5 тис. т винограду, то буде добре».

Однак виноград росте і дає врожай. А виноматеріалу з нього виходить стільки, що тепер у «Білозерському» міркують над запуском власного виробництва ракії та бренді — як розширення виноробної справи. Тож тепер у господарстві буде ще й п’ятий напрям виробництва. 

Ось такий прогрес в одному окремо взятому господарстві. А ґрунтується він на новаторському підході голови підприємства та співпраці з «правильними» і надійними партнерами, серед яких чільне місце належить компанії «Ерідон».

9 ms. PHP memory: 2097152 (538216)