• Агроінфо
 • Агропомічник
 • Терра-Сорб® - біостимулятори на основі амінокислот для зняття стресу та стимуляції рослин

Терра-Сорб® - біостимулятори на основі амінокислот для зняття стресу та стимуляції рослин

Терра-Сорб Фоліар та Терра-Сорб Комплекс — біостимулятори на основі вільних L-α-амінокислот, призначені для стимуляції сільськогосподарських культур, зняття різноманітних абіотичних стресів у рослин, покращення проникнення та пом’якшення дії на культуру як окремих препаратів, так і комплексних бакових сумішей. Зміст:

 1. Склад біостимуляторів Терра-Сорб
 2. Основні переваги
 3. Функції біостимуляторів Терра-Сорб
 4. Рекомендації щодо застосування
 5. Терра-Сорб Фоліар із гербіцидами на посівах соняшника

Склад Терра-Сорб Фоліар і Терра-Сорб Комлпекс

Склад Терра-Сорб Фоліар* Терра-Сорб Комплекс
вільні L-α-амінокислоти мінімум 9,3 % w/w мінімум 20,0 % w/w
загальний азот (N) 2,1 % w/w 5,5 % w/w
органічний азот (N) 2,1 % w/w 5,0 % w/w
бор (B) 0,02 % w/w 1,5 % w/w
цинк (Zn) 0,07 % w/w 0,1 % w/w
марганець (Mn) 0,04 % w/w 0,1 % w/w
залізо (Fe)   1,0 % w/w
магній (Mg)   0,8 % w/w
молібден (Mo)   0,001 % w/w
загальна кількість органічних речовин 14,8 % w/w 25,0 % w/w
pH 4,9 - 5,5 5,7 - 6,3

*Терра-Сорб Фоліар сертифікований для органічного землеробства

Основні переваги біостимуляторів Терра-Сорб

 • Технологія виробництва. Терра-Сорб® втілює у чистому вигляді ідею біостимуляторів на основі вільних амінокислот. Оскільки «Біоіберіка» (Іспанія) є фармацевтичною компанією, що виробляє ліки для людей та тварин, то амінокислоти отримують Ексклюзивним Ферментативним Гідролізом на фармацевтичному обладнанні. Це дозволяє отримувати гарантований та високий вміст вільних L-α-амінокислот.
 • Вміст вільних L-α-амінокислот. Саме вільні L-α-амінокислоти у збалансованій амінограмі мають необхідну стимулюючу та антистресову дію, властиві амінокислотним стимуляторам. Завдяки цьому Терра-Сорб є лідером за цим показником.
 • Чистота. Терра-Сорб є надзвичайно чистим препаратом, найчистішим з амінокислотних стимуляторів, оскільки крім амінокислот містить мінімум інших речовин та баластної органіки. Багато стимуляторів на ринку декларують високий вміст просто амінокислот (дуже часто вищий, ніж реально може бути у вигляді розчину), не беручи відповідальності за гарантований вміст ВІЛЬНИХ амінокислот, чи просто «діючої речовини», величезну кількість інших біологічно активних речовин та елементів живлення. При цьому, вміс найважливішої складової - вільних L-α-амінокислоти є низьким.
 • Універсальність та сумісність. Завдяки своїй чистоті, Терра-Сорб можна вносити практично в будь-яку фазу культур і за дуже глибоких стресів. При цьому він чудово суміщується у бакових сумішах та має справді потужну загальностимулюючу чи антистресову дію на рослини.
 • М'яка та передбачувана дія. Дія препаратів Терра-Сорб дуже м’яка для рослини, не порушує її гормонального балансу. Якщо ж взяти стимулятори, які крім амінокислот містять багато інших речовин, то треба чітко розуміти, в яку фазу та на якій культурі цей «коктейль» спрацює в «+», а в яку у «-». Що робить ці препарати не такими універсальними. 

Основні функції біостимуляторів Терра-Сорб

 • Антистресант. Зняття абіотичного стресу сільськогосподарських культур. Фітотоксичність від засобів захисту рослин, екстремальні температури, порушення водного режиму, порушення структури та складу ґрунту, вітри і град є тими чинниками, які спричиняють стрес культурних рослин та істотно знижують їхню врожайність. Вільні амінокислоти Терра-Сорб у правильному співвідношенні (збалансована амінограма) мають найвищу антистресову активність.
 • Ідеальний баковий партнер. Покращення засвоєння компонентів бакових сумішей та їх пом’якшення для культурних рослин. Амінокислоти для рослин представляють найбажанішу рухому форму азоту, тому за їх наявності у баковій суміші рослинні клітини значно збільшують проникність своїх мембран. Відтак усі компоненти бакових сумішей краще поглинаються рослиною і краще циркулюють по всій рослині. У баковій суміші є жорсткі для культурних рослин компоненти, то амінокислоти пом’якшують їх вплив.
 • Програмування культур на вищу врожайність. Оскільки додаткові амінокислоти для рослин є джерелом енергії, яку вони мали отримати, використовуючи власні ресурси, їх внесення в ініціальні та відповідальні фази рослин, а також у несприятливі періоди, дає рослинам проходити ці фенофази і періоди легше. Це позитивно позначається на збереженні та підвищенні врожайності.
 • Покращене живлення рослин і вищий відсоток використання основних добрив. Амінокислоти у збалансованій амінограмі мають властивість стимулювати розвиток кореневих волосків, що є основною поглинаючою силою коренів. Також амінокислоти наявні у кореневих виділеннях рослин і є хелатуючим агентом поживних речовин. Потім рослина поглинає комплекси амінокислот з елементами живлення. Тому забезпечення рослин додатковими амінокислотами збільшує об’єм кореневих волосків та покращує живлення рослин й повніше використання внесених добрив.
 • Підтримка процесів цвітіння та запилення. Амінокислоти є критичними для цих процесів. Вони важливі для розвитку пиляку й пилку в ньому. Також амінокислоти є фактично поживними речовинами для проростання пилкової трубки і потрібні для адекватної гормональної відповіді маточки на проростання пилкової трубки. Тому будь-які стресові умови під час цвітіння та запилення негативно впливають на ці процеси, оскільки рослини витрачають амінокислоти на боротьбу зі стресом, а не на генеративні процеси. Саме через це Терра-Сорб є важливим елементом підтримки цих процесів.
 • Прогормональна активність та стимулювання власної гормональної активності рослин. Амінокислоти у Терра-Сорб отримують ексклюзивним Ферментативним Гідролізом за фармацевтичними стандартами і, на відміну від хімічного гідролізу, крім неушкоджених амінокислот також неушкодженими залишаються інші цінні біологічно активні речовини з вихідного матеріалу — тканин живих організмів. Дослідження довели, що нуклеотидна фракція Терра-Сорб має цитокініноподібну активність на рослини, в той час як ліпідна фракція має як ауксиноподібну, так і брасинолідну активність. Також у препараті наявні пуринові та піримідинові основи — прекурсори цитокінінів рослин, а безпосередньо з амінокислоти триптофану рослини продукують власні ауксини.

Рекомендації щодо застосування

Культура Термін застосування Норма витрати, л/га Біологічна ефективність
Терра-Сорб Фоліар Терра-Сорб Комплекс
Озимий ріпак Осінь: разом з регуляторами росту, якщо денна температура мінімум +8 °С. Без регуляторів росту, якщо денна температура не нижча +5 °С. 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Покращена зимостійкість і розвинена коренева система, життєздатність і енергія відростання навесні.
Весна: за відновлення вегетації і наяв - ності листкової маси в бакових сумішах із запланованими обробками. 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Підвищення життєздатності та енергії відростання за знижених температур навесні. Утворення більшої кількості гілок.
У період бутонізації разом з інсектицидними обробками 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Покращення цвітіння і запилення, закладання більшої кількості стручків.
Озимі пшениця, ячмінь, жито Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу 3,0 л/т 1,8 л/т Краща схожість і підвищення врожайності
Осінь: від фази 3-х листків до початку фази кущіння, за денної температури не нижче +5 °С. 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Краще кущіння і зимостійкість. Підвищена енергія відростання навесні.
Весна: за відновлення вегетації, у бакових сумішах із запланованими обробками. 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Посилення кущіння, підвищена ефективність обробок. Збільшення кількості зерен у колосі.
Разом з фунгіцидами по прапорцевому листку 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Підтримка прапорцевого листка і цвітіння
Ярий ріпак Разом з гербіцидами на початку росту стебла (4–5 листків). 2,0 - 3,0 1,2 - 2,0 Зменшення стресу від гербіцидів і підвищення врожайності.
В період бутонізації разом з інсектицидними обробками. 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Покращення цвітіння і запилення, закладання більшої кількості стручків.
Ярі пшениця, ячмінь, жито Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу 3,0 л/т 1,8 л/т Краща схожість і підвищення врожайності
В ранні фази кущіння разом з запланованими обробками. 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Більш інтенсивне і краще кущіння. Більш розвинена коренева система. Збільшення кількості зерен у колосі.
Прапорцевий лист 1,0 - 3,0 1,0 - 1,5 Покращення запилення
Цукрові буряки Фаза 4-8 листків 2,0 - 3,0 1,2 - 2,0 Зменшення стресу від дії гербіцидів і несприятливих умов росту. Для обробки після гербіцидів потрібно дочекатися відмирання бур’янів. Можна поєднувати з листковими підживленнями.
В момент змикання міжрядь або разом з пізніми обробками фунгіцидами. 2,0 - 3,0 1,2 - 2,0 Підвищення врожайності й вмісту цукру в коренеплодах. Сумісне внесення з калійними добривами підвищує цукристість.
Соняшник Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу 3,0 л/т 1,8 л/т Краща схожість і підвищення врожайності
Починаючи з фази 5 листків можна
поєднувати з гербіцидними обробками.
1,5 - 3,0 0,9 - 2,0 Підвищення врожайності, подолання стресових умов на початкових стадіях розвитку. Зменшення стресу від засто сування гербіцидів.
Зірочка 1,5 - 3,0 1 - 1,5 Покращення запилення
Горох, квасоля Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу 3,0 л/т 1,8 л/т Краще проростання, сильніші рослини, вища врожайність
Перша листкова обробка на початку цвітіння (разом з інсектицидом) 1,5 -2,0 1,0 - 1,2 Краще запилення, більша кількість насінин в бобах
Друга листкова обробка разом з наступною фунгіцидною або інсектицидною обробкою. 1,0 - 2,0 0,6 - 1,2 Відновлення від стресів, більш здоровий розвиток, вища врожайність
В будь-який час коли виникає стрес від погодних факторів або гербіцидів. 1,0 - 2,0 0,6 - 1,2 Відновлення від стресів або пошкоджень
Соя Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу 3,0 л/т 1,8 л/т Краща схожість і підвищення врожайності.
У фазу 2-5 листків разом з гербіцидами 1,0 - 2,0 0,6 - 1,2 Зменшення стресу від гербіцидів. Збільшення врожайності.
У фазу бутонізації разом з інсектицидами. 2,0 - 3,0 1,2 - 2,0 Зменшення стресу від високих температур, краще цвітіння і запилення. Зав’язування більшої кількості бобів.
Кукурудза Передпосівна обробка насіннєвого матеріалу 3,0 л/т 1,8 л/т Краща схожість і підвищення врожайності.
У фазу 5-10 листків 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Підвищення врожайності, подолання стресових умов на початкових стадіях розвитку
У поєднанні з гербіцидними обробками 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Зменшення стресу від застосування гербіциду
Картопля Передпосівна обробка посадкового
матеріалу
3,0 л/т 1,8 л/т Краща схожість і підвищення врожайності.
Перша обробка, коли рослини заввишки 15 см. 2,0 - 3,0 1,2 - 2,0 Підвищення урожайності, особливо за несприятливих умов, і підвищення виходу товарних бульб.
Друга обробка на початку утворення бульб (бутонізація, початок цвітіння) 2,0 - 3,0 1,2 - 2,0 Підвищення урожайності, особливо за несприятливих умов, і підвищення виходу товарних бульб.
Плодові
насадження
зерняткових
та кісточкових
Під час цвітіння, по зав’язі та  на початку росту плодів (можна поєднувати з фунгіцидами, інсектицидами, гормональними препаратами та листковими добривами). 2,0 - 3,0 1,2 - 2,0 Покращення запилення і плодоношення. Утримує зав’язь від опадання. Високі якісні характеристики плодів. Синергізм з гормональними препаратами і листковими добривами.
У разі заморозків, під час цвітіння. Обробка перед заморозком або відразу після нього. Якщо перед наступним заморозком температура значно підвищиться, обробку потрібно повторити. 3,0 2,0 Зниження впливу заморозку приблизно на 3 °С. Запобігання опаданню квіток і підвищення відсотка запилення.
Виноград Початок цвітіння, цвітіння і початок росту ягід. Можна поєднувати з запланованими обробками (окрім міді та сірки). 1,5 - 3,0 0,9 - 2,0 Покращення цвітіння і запилення, утворення більшої кількості ягід. Підвищення стресостійкості. Запобігає горошінню ягід. Покращення забарвлення і товарних показників ягід. Підвищення ефективності інших препаратів у бакових сумішах.
Овочі відкритого
та закритого
ґрунту
За вирощування розсади кожні 7 днів 0,5% 0,3% Отримання більш життєздатних рослин з розвиненою кореневою системою
Через 2 дні після висадки розсади 1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Подолання стресу після пересадки
Від початку цвітіння кожні 12-14 днів.
Будь-коли, якщо рослини перебувають у стресі. Рекомендується сумісне
внесення з засобами захисту
1,0 - 3,0 0,6 - 2,0 Більший відсоток запилення і зав’язування плодів, особливо за високих температур, підвищення якості плодів і виходу товарної продукції. Відновлення рослин за несприятливих умов. Підвищення ефективності засобів захисту рослин.
Ягідні культури Від початку цвітіння кожні 12-14 днів.
Будь-коли, якщо рослини перебувають
у стресі. Рекомендується сумісне
внесення з засобами захисту
2,0 - 3,0 1,2 - 2,0 Більший відсоток запилення і зав’язування плодів, особливо за високих температур, підвищення якості плодів і виходу товарної продукції. Відновлення рослин за несприятливих умов. Підвищення ефективності засобів захисту
рослин.

 

Терра-Сорб Фоліар із гербіцидами на посівах соняшника

Стосовно гербіцид-резистентних гібридів соняшників, так званих імі-соняшників та сульфо-соняшників виникало, виникає і буде виникати багато питань стосовно зняття стресу після внесення гербіциду.

Так, те що ці гібриди витримують внесення гербіцидів під які вони «заточені» - це факт. Залежно від сукупності багатьох факторів внесення цих гербіцидів може проходити фактично без наслідків для культури, або все ж таки пригнічити її на деякий час. Дійсно, потім рослини відновляться, але якщо стрес було видно, то він не може минути безслідно.

Практика показує, що найкращий ефект у зниженні фітотоксичності гербіцидів можна отримати при внесенні антистресанту разом із гербіцидом. Якщо ж намагатися вносити антистресант після гербіциду, то:

 • можна реанімувати бур’яни
 • витрачаються додаткові ресурси для виходу в поле
 • існує загроза не встигути провести подвійне внесення вчасно
 • культура може вже перебувати у стані стресу

Проте, внесення разом із гербіцидами, особливо імі-групи, ставить високі вимоги до якості, сумісності та безпечності антистресантів. Потрібен препарат який буде працювати СТАБІЛЬНО, з року в рік у різних умовах.

Ідеальним варіантом є Терра-Сорб Фоліар. Цей препарат має багаторічний досвід використання як у дослідах, так і на практиці саме на імі- та сульфо-соняшнику. Тому одночасне внесення Терра-Сорбу з гербіцидами на соняшнику є перевіреним часом і практикою прийомом. 

Внесення Терра-Сорб Фоліар разом з гербіцидами:

 • Знімає стрес у культури, особливо при несприятливих умовах
 • Не викликає реанімації бур’янів при дотриманні рекомендованих норм гербіцидів та Терра-Сорб Фоліар
 • У випадках, коли бур’яни неактивні або взагалі знаходяться в гібернації від несприятливих умов, сумісне внесення гербіцидів із Терра-Сорб Фоліар пробуджує їх, прискорює обмін речовин та дозволяє гербіциду краще спрацювати
 • Однократне внесення дозволяє убезпечити культуру від стресу й дає можливість виробникові зосередитись на інших культурах

Застосовування Терра-Сорб Фоліар з гербіцидами на соняшнику:

 • з гербіцидами імі-групи рекомендована норма становить 1,5-2,0 л/га.
 • з гербіцидами сульфо-групи відповідно 1,0-1,5 л/га.

Заступник керівника ВІДДІЛУ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПІТРИМКИ «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

8 ms. PHP memory: 2097152 (587464)