• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Стратегія розкущення озимої пшениці на сезон 2017 року

Стратегія розкущення озимої пшениці на сезон 2017 року

Більшість посівів озимої пшениці України увійшли в зиму в фазі 2 листків, підморожені, слабкі, але ще живі. Що з ними робити?

Одна з основних складових високої урожайності озимої пшениці - це загальне формування густоти стеблестою за допомогою кущення, який переходить в певну кількість продуктивних стебел (потреба складає приблизно 6-7 млн. стебел/га).

Традиційним елементом для підвищення кущення є ранньовесняне внесення аміачної селітри, але в поточному сезоні цей прийом може бути малоефективним оскільки слабо розвинена коренева система не дасть змоги рослині взяти достатньої кількості азоту з селітри. Тому слід приділити значно більше уваги розвитку кореневої системи за рахунок фосфору та цинку через листове внесення.

Чому буде ефективне листове підживлення?

Тому що для розвитку кореневої системи ці елементи потрібні вже наприкінці березня, а в період до 10 квітня, як правило, ґрунт ще холодний, тому фосфор і цинк з нього будуть недоступні рослині.

Пшениця, яка підживлена надмірною кількістю раннього азоту, в умовах класичного холодного квітня, почне використовувати ґрунтовий фосфор через коріння в квітні, відповідно, використає азот пізніше на кущення. Як наслідок, таке пізнє кущення призведе до підгонів.

Схема внесення:

Цинк, внесений в цей період, впливає на процеси засвоєння елементів мінерального живлення, а саме на поглинання кореневою системою і транспорт у надземні органи рослин, регулює обмін фосфору та бере участь в утворенні ауксинів.

Закцентуйте увагу на наступному:

  • 100 л роб. розчину / га (для концентрації суміші)
  • Спрей-Ейд слід додавати для підкислення розчину і ефективної роботи Келпак
  • період внесення: за 2/2,5 тижні до фази виходу в трубку (в умовах західної України це приблизно 1 квітня і 8°С цілодобової температури)

Всі препарати Ви можете придбати звернувшись до представників «ЕРІДОН» у Вашому регіоні.

Успішної Вам праці та гарних врожаїв!


Експерт з агрономічних питань «ЕРІДОН» 
КАНІЙ Юрій Несторович | 
(050)-413-50-28

Де придбати?

10 ms. PHP memory: 2097152 (521480)