Рістрегуляція озимого ріпаку навесні

Виробничники навесні часто задаються питаннями необхідності та строків внесення рістрегуляторів. Отже, давайте спробуємо розібратися в цих питаннях. 

Ріпак рослина довгого світлового дня і починає інтенсивно розвиватися та подовжувати пагін із збільшенням тривалості світлового дня незалежно від розвитку рослини. Тому, рістрегуляція деякий час притримує слабкі рослини у вегетативній фазі, що сприяє кращому вкоріненню та відновленню листового апарату до активного росту пагону.

Для чого потрібна весняна регуляція росту ріпаку (застосування фунгіцидів з рістрегулюючими властивостями)?

  • запобігання виляганню через укорочення та зміцнення основного стебла
  • стимулювання гілкування
  • синхронізація цвітіння та підвищення кількості стручків на рослині
  • контроль фомозу

При цьому, більш слабкіші посіви мають більшу потребу в ріст регуляції. Тому, на слаборозвинутих посівах озимого ріпаку (які до зими утворили не більше 10 листків) першу обробку фунгіцидами з рістрегулюючими властивостями проводять за висоти ріпаку 10-15 см, тобто як тільки почне рости пагін та середньодобова температура буде не нижчою за +10°С. 

Слід пам’ятати, що рістрегулююча дія триматиметься 2-3 тижні, після цього ріпак знову почне витягуватися до нормальної висоти. Тому, за умов достатнього вологозабезпечення необхідне друге вкорочення стебла азолами в стадії бутонізації.

На посівах, які були добре розвинуті з осені і мають більший потенціал врожаю існує велика ймовірність розвитку хвороб, у тому числі пошкодження заморозками після перезимівлі. Такі посіви доцільно обробляти препаратами, які мають відмінну пролонговану захисну дію від таких найбільш поширених хвороб як фомоз, циліндроспороз, альтернаріоз, борошниста роса, а також добру рістрегуляційну дію.

Тому, на сильних і гарно розвинутих посівах першу весняну регуляцію росту необхідно проводити за висоти рослин ріпаку 20-30 см. Повторний обробіток проводять у стадії бутонізації (за умов достатнього вологозабезпечення або обмеженого освітлення, що уповільнює зміцнення тканин стебла). Рекомендуємо використовувати наступні препарати:

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з розвитку продуктів «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

 

Де придбати?

16 ms. PHP memory: 2097152 (522792)