• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Рекомендації щодо застосування добрив на соняшнику у фазу 2-3 пари справжніх листків (ВВСН 14-16)

Рекомендації щодо застосування добрив на соняшнику у фазу 2-3 пари справжніх листків (ВВСН 14-16)

Розглянуті фази розвитку: 2-3 пари справжніх листків (ВВСН 14-16)

Однією із особливостей соняшнику є наявність гарно розвинутої стрижневої кореневої системи, що дає можливість укорінюватись та забезпечувати посилене споживання фосфору і цинку, які були внесені перед посівом або при посіві з мінеральними добривами. Рясні опади та понижені температури навесні 2023 року зумовили пізній посів даної культури в деяких регіонах та відставання у розвитку посівів соняшнику в тих регіонах, де посів відбувся нещодавно.

З метою посилення динаміки росту листової маси рослин, посилення споживання ґрунтової вологи на фоні низького УФ-індексу та низької середньодобової температури рекомендованим є позакореневе внесення у фазу 2-3 пари справжніх листків соняшнику продуктів Розалік (Mg, Mn, N, S) 2,0 л/га + Ерайз 1 л/га. Саме нестача таких мінеральних елементів живлення як Mg та Mn (магній та марганець) може бути причиною слабкого стартового росту, пожовтіння листової пластинки та гальмування усіх ростових процесів. Крім того, причиною даних явищ може бути також хімічний стрес від промивання ґрунтових гербіцидів. У будь-якому разі наслідками стане руйнування молекул хлорофілу та хлороз листя соняшнику, що зменшує потенціал урожаю та знижує ефективність вкладених інвестицій. Ерайз дозволяє посилити стійкість рослин до негативних навколишніх факторів (посилення клітинних стінок, прискорення ростових процесів та формування вегетативної маси).

Простими словами Розалік (Mg, Mn, N, S) дає «енергію для ростових процесів», а Ерайз професійно її розподіляє по життєво важливим процесам у рослині.

Вдалих Вам урожаїв!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

12 ms. PHP memory: 2097152 (518520)