• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Рекомендації щодо застосування добрив на озимій пшениці у фази ВВСН 37-59

Рекомендації щодо застосування добрив на озимій пшениці у фази ВВСН 37-59

Фази розвитку, що розглядаються: фаза прапорцевий лист – фаза колосіння (ВВСН 37-59)

  • Період: фаза прапорцевого листка (37-39)

Основні заходи по забезпеченню мінерального живлення та формування врожаю:
Разом з обов’язковим фунгіцидним захистом прапорцевого листа від фітопатогенів ефективним є застосування продуктів для посилення фотосинтезу та збільшення вмісту елементів живлення у тканинах рослин. Для забезпечення цього процесу застосовується рідке позакореневе добриво Розалік (Mg, Mn, N, S) 2,0-3,0 л/га та БлекДжек 0,5-1,0 л/га. Якщо на даний момент рослини знаходяться у стані водного стресу (посуха) – ефективним є застосування позакореневого добрива Розалік (РК+МЕ) у нормі 1,5-2,0 л/га.

Завдяки наявності магнію у легко доступній формі та марганцю забезпечується процес стимулювання синтезу хлорофілу, де магній виступає в якості центрального атому у нових молекулах хлорофілу, а марганець сприяє синтезу нових молекул як з Mg який міститься у позакореневому добриві, так і магнію, який буде поглинений кореневою частиною рослин з ґрунту після збільшення вологості ґрунту (дощ). Біостимулятор БлекДжек на основі кислої витяжки гумінових, фульвових, ульмінових кислот та гуміну забезпечує стимулювання обміну речовин та посилення захисних функцій рослинного організму а також сприяє покращенню водного балансу рослини та прискорює поглинання та введення у метаболізм рослини елементів живлення які були внесені у позакореневу обробку.

Завдяки наявності у складі добрива Розалік (РК+МЕ) 2-х форм фосфору рослини після застосування продукту мають можливість отримати подвійний ефект – покращувати формування колоскових квіток за рахунок ортофосфатного фосфору, який рухається акропетально по ксилемі рослин вверх до точок росту та забезпечувати ефект «дорощування» кореневої системи за рахунок дії поліфосфатного фосфору. Він рухається базипетально до коренів та дає можливість відновити певну кількість кореневих волосків, які були пошкоджені та інактивовані посушливими умовами.

За умов переважання на полі ослаблених у попередні етапи вегетації посухою рослин ефективним є позакореневе внесення кристалічного водорозчинного добрива Розасоль 18-18-18+МЕ 2,0-3,0 кг/га разом з БлекДжек 0,5-1,0 л/га.

Наявність концентрованої кількості макро-, мезо- та мікроелементів з добрива Розасоль сприяє збільшенню вмістів (рівнів параметрів) елементів живлення у клітинному соці та тканинах рослини що дає можливість тимчасово (на 2-3 доби) забезпечити рослину швидкими елементами живлення для покращення мінерального живлення та стимулювання ростових процесів.

  • Період: фаза колосіння (51-59)

Основні заходи по забезпеченню мінерального живлення та формування врожаю:
Основним фізіологічним завданням у формуванні високого врожаю у фазі колосіння є забезпечення рослин достатньою кількістю фосфору та калію, які дадуть можливість збільшити розмір та вагу ендосперму насінини та отримати збільшення маси 1000 насінин та ваги насіння з кожного колосу. Фосфорно-калійний продукт, який буде вноситись у цю фазу має бути м’яким для рослини та не створювати додаткове стресове навантаження на рослину. Такими продуктами є Розалік (РК+МЕ) 1,5-2,0 л/га та БлекДжек 0,5-1,0 л/га або Розалік (РК+МЕ) 1,5-2,0 л/га та Терра-Сорб Фоліар 1,0-1,5 л/га. В умовах, коли весняне кущіння не було максимальним, дана суміш дозволить збільшити масу насіння з кожного колосу, що в свою чергу, на певний об’єм може компенсувати недостатньо інтенсивне кущіння у осінній та весняний періоди.

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з розвитку продуктів для мінерального живлення рослин
СУВОРОВ Микита Олексійович |
 (050)-410-16-14

Де придбати?

8 ms. PHP memory: 2097152 (520968)