• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Позакореневе живлення яблуні після цвітіння

Позакореневе живлення яблуні після цвітіння

Після цвітіння яблуні настає один з дуже важливих періодів у її живленні – попередження дефіциту кальцію і закладання фотосинтетичного потенціалу листя для отримання гарного врожаю та повноцінної диференціації плодових бруньок. Період диференціації плодової бруньки орієнтовно починається через 4 - 6 тижнів після цвітіння. В поточному році це буде середина-кінець червня. 

Вагомий вплив на фотосинтез мають такі елементи живлення, як: Mg, Mn, Fe, Zn. Не менш важливий вплив на розвиток листового апарату мають і макроелементи. В цей же час плоди, що утворилися після цвітіння, починають активний поділ і розтягування клітин. Візуально плоди швидко збільшуються, і зрозуміло, що потребують додаткового живлення. Важливими елементами живлення для плодів на цьому етапі є: Ca, N, P, B.

Макроелементи доцільніше вносити через систему крапельного зрошення, а мікроелементи та мезоелементи – позакоренево. Якщо звести разом головні елементи живлення яблуні у період до початку диференціації плодових бруньок, потребу в яких можна вирішити за рахунок позакореневих підживлень, виходить, що основними елементами є: N, P, Ca, Mg, Mn, Fe, Zn. Це достатньо широкий перелік елементів, внесення яких в одній баковій суміші часто не можливе. Саме тут приходять на поміч препарати бельгійської компанії Rosier, що гарно зарекомендували себе на практиці українських і польських садівників та амінокислотні препарати від фармацевтичної компанії Bioiberica (Іспанія).

Пропонуємо у інтенсивних яблуневих садах для отримання гарного врожаю відмінної якості використати наступну схему підживлень:

Плід 10 мм (ВВСН 71) – Розалік Ca, Mg, N - 3 л/га + Розалік Mg, Mn, S, N - 3 л/га
Лісовий горіх (ВВСН 72) – Розасоль 18-18-18 - 3 кг/га + Аміноквелант Mn - 2 л/га + Аміноквелант Fe - 2 л/га
Плід 30 мм (ВВСН 73) – Розалік Ca, Mg, N - 3 л/га + Розалік Mg, Mn, S, N - 3 л/га
Грецький горіх (ВВСН 74) – Розасоль 18-18-18 - 3 кг/га + Аміноквелант Mn - 1 л/га + Аміноквелант Fe - 2 л/га

  • За потреби внесення цинку (після проведення листкової діагностики) або при появі перших візуальних симптомах – рекомендуємо внести Розалік Zn - 1 л/га або Розалік Zn, P, N, S - 2 л/га. Обприскування цими добривами, а також кальцієвмісних, краще проводити окремо від інших добрив та пестицидів.
       

Де придбати?

8 ms. PHP memory: 2097152 (521640)