Польовий семінар на тему «Ефективне вирощування кукурудзи та озимої пшениці на Закарпатті», 30 серпня 2022 року
Дата публікації: 5 вересня 2022
Переглянуло: 95 осiб
- Область:ЗакарпатськаДата проведення:30 серпня 2022Тематика:техології вирощування озимої пшениці та кукурудзиОрганізатор:ЕрідонНазва господарства:Агрофірма «Еліта»
30 серпня на базі агрофірми "Еліта", що знаходиться у Закарпатській області, був проведений польовий семінар на тему "Як зберегти і збільшити урожайність кукурудзи та ключові елементи технології вирощуваня озимої пшениці на прикладі 2022 року".
Захід розпочався з вітального слова директора Закарпатського підрозділу "Ерідон" - Олега Щадея. Він розповів про програму заходу та актуальні проблеми у вирощуванні культур у регіоні.
Юрій Каній, менеджер з агрономічних питань "Ерідон", розпочав з теми вирощування озимої пшениці в умовах Закарпаття. Було обговорено питання обробітку ґрунту, адже у цьому регіоні існує болюче питання весняного запливання ґрунтів. Протягом декількох років консультацій і експериментів рекомендовано проведення глибокого рихлення по 35-45 см із послідуючим вирівнюванням ґрунтів. Така практика показала, що ґрунти з таким обробітком у весняний період 2022 не запливали, у той час, як на оранці фіксували їх значне запливання.
На тему живлення був зроблений акцент на внесенні добрив у рядок. Таке внесення фосфорних добрив на фоні розкидного способу навіть у зменшеній в два рази нормі використання не впливає на зменшення урожайності або ефективність фосфору в рядок зростає майже в два рази.
Рекомендація "Ерідон" - використання добрива COMPLEX 15/15/15+8SO3+Zn+S від Borealis L.A.T. у нормі 80-120 кг/га у рядок.
Обробка стимуляторами Розалік (Zn, P, N, S)1 л/т, БлекДжек, КС 0,5 л/т та Ерайз 1 л/т) на практиці демонструє прибавку врожайності у межах 200-500 кг/га. І тут допомагає стимуляція, яка сприяє утворенню 5-ти кореневих волосків під час проростання (що забезпечує прибавку), в той час, як не стимульоване або насіння з малою масою тисячі сходить 3-ма кореневими волосками.
З протруйників рекомендоване застосування фунгіцидного протруйника Спайдер, КС у нормі 1,25 л/т, і особливо інсектицидного протруйника Інітер 600 ТН 0,5 л/т, який забезпечує захист від ґрунтових шкідників і попелиці, як переносника вірусних захворювань.
Осінній захист від бур’янів за допомогою препаратів Грейнурон, ВГ 0,02 кг/га або Дуофайт, ВГ 0,025 кг/га + Тенеріс 90, ВР 0,4 л/га, як елемент боротьби з алелопатією і конкуренцією за воду і живлення.
Друга частина семінару проведена у полі - на демонстраційній ділянці кукурудзи IFAGRI.
Була розглянута повна технологія вирощування кукурудзи, адже у порівнянні з іншими полями, де кукурудза вже «згорала» або передчасно достигала. Це пов’язано і не найкращими ґрунтами, які бідні на кальцій та азот.
Опади. Подекути було 130 -190 мм опадів, але навіть при таких малих нормах технологія живлення і вчасна боротьба з бур’янами дозволила показати на достойний на сьогодні результат у полі.
Вибір гібриду.
- У результаті досліджень і практичного використання на посівах насіння від IFAGRI - гібрид Сканер (ФАО 250) продемонстрував свою перевагу у пластичності – це дає можливість формувати кількість рядів у залежності від погоди і технології. Як на демонстраційному, так і у промисловому посіві Сканер заклав від 18 до 22 ряди, кількість зерен коливалося від 630 до 750. Потенціал урожайності при густоті у 70 тис. становить більше 11 т/га. Волого віддача цього гібриду - 24% на 30 серпня цього року становить, а на момент збору передбачається 16%, коли у 2021 24% фіксували 20-30 вересня.
- Ще одним гібридом, який є одним із найкращих для Закарпатської зони, як по по урожайності, так і по вологовіддачі є Блекрок (ФАО 340).
Качани відрізняются величиною, мають 18-22 ряди, кількість зерен коливається у межах 600-75 , але маса тисячі очікується вищою, ніж на сусудніх ділянках.
Захист. Препарат Нікофур Фло, МД у суміші з іншим гербіцидом - Мезотрекс, КС допомогли побороти проблемні бур’яни, не тільки по вегетативній масі, але й з додатковим ґрунтовим ефектом. Поле чисте, навіть від найбільш шкодочинного бур’яна Закарпаття - амброзії.
Препарати Інстрайкер, КЕ та Катадін, КЕ забезпечили захист від шкідників, зокрема діабротики, стеблових метеликів. Пошкоджень шкідниками не виявлено.
Стимуляція та підживлення. Використання стимуляторів Ерайз 0,5 л/га, Премиант Омега 1 л/га та підживлення мікродобривом Розалік (Zn, P, N, S) 2 л/га забезпечили дуже якісне запилення качанів без череззерниці , хоча температура постійно становила 32-36-40 ºC.
Дякуємо учасникам та бажаємо всім вдалих врожаїв!