Гербіцидний захист посівів озимого ріпаку в осінній період
Дата публікації: 19 липня 2022
Переглянуло: 133 осiб
Незважаючи на складні умови поточного року, сільгоспвиробники вже досягли жнив. Показники врожайності цього року, з огляду на можливості та вчасність проведених технологічних операцій на озимих культурах, є непоганими. Попереду нас чекає нелегкий період посівної кампанії озимого ріпаку 2022/2023 рр.
Погодно-кліматичні умови на всій території України сприяють тому, щоб запланована посівна кампанія озимого ріпаку відбулася і господарства масово готові до початку посівної. Усі намагаються використати найголовніший ресурс для отримання сходів озимого ріпаку – вологу, використовуючи різноманітні підходи до обробітку ґрунту та посіву.
У технології вирощування є один важливий елемент – забезпечення безконкурентного середовища з сегетальною рослинністю, яка швидко розвивається, особливо на ранніх етапах росту та розвитку культури. Бур’яни є конкурентами озимого ріпаку за світло, вологу, поживні елементи, а також виступають резерваторами накопичення збудників захворювань та шкідників. Варто наголосити, що озимий ріпак на ранніх етапах розвитку не конкурентоздатний з великою, надмірною кількістю сегетальної рослинності.
Тож для повноцінної генетичної реалізації гібридів озимого ріпаку необхідно забезпечити відсутність конкуренції з бур’янами, тобто – чисте поле.
Досягти цієї цілі можна застосувавши наступну схему гербіцидного захисту на ваших полях та поєднавши у баковій суміші препарати:
- Тайгедер, КЕ (пропізохлор, 720 г/л) 2-2,5 л/га + Бустер Фаст, КЕ (кломазон, 480 г/л) 0,2 л/га + Мультимастр 0,5 л/га
- Рапсан, КС (метазахлор, 500 г/л) 1,6 л/га + МультиМастр 0,5 л/га
Додавання мультифункціонального ад'юванту МультиМастр забезпечить пролонгований період захисту посівів озимого ріпаку завдяки збереженню гербіцидного екрану.
У післясходовий період рекомендуємо застосовувати препарати, що діють на злакові бур’яни:
- Квістарт, КЕ (хізалофоп-П-тефурил, 40 г/л) – 1,25-2 л/га;
- Клетстар, КЕ (клетодим, 120 г/л) – 0,4-1,8 л/га;
- Пронтован, КЕ (хізалофоп-П-етил, 125 г/л) – 0,4-1,2 л/га.
Вдалої посівної та надійного захисту від бур’янів!
Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН»
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович | (050)-373-95-24