• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Гербіцидний захист посівів озимого ріпаку в осінній період

Гербіцидний захист посівів озимого ріпаку в осінній період

Агровиробники вже досягли жнив, не дивлячись на “цікавий та неповторний” і в певній мірі складний сезон, як часто буває в сільському господарстві. Показники врожайності цього року, з урахування того, що можливості вчасно проводити технологічні операції на озимих культурах не було, виявився досить різноманітним і навіть непоганим, з огляду на результати жнив цього року. Попереду на нас чекає нелегкий період посівної кампанії озимого ріпаку 2023/2024 рр. 

Погодно-кліматичні умови на всій території України, на сьогодні, сприяють тому, щоб запланована посівна кампанія озимого ріпаку відбулася і господарства масово пішли в посівну. Навіть цінова політика за останній тиждень поліпшується. Для отримання сходів озимого ріпаку всі намагаються використати найголовніший ресурс – вологу, застосовуючи різноманітні підходи до обробітку ґрунту та посіву.

У технології вирощування є один важливий елемент – забезпечення безконкурентного середовища з сегетальною рослинністю, яка швидко розвивається, особливо на ранніх етапах росту та розвитку культури. Бур’яни є конкурентами озимого ріпаку за світло, вологу, поживні елементи, а також виступають резерваторами накопичення збудників захворювань та шкідників. Варто наголосити, що озимий ріпак на ранніх етапах розвитку не конкурентоздатний з великою, надмірною кількістю сегетальної рослинності, тобто варто нівелювати гербокритичний період.

Тож для повноцінної генетичної реалізації гібридів озимого ріпаку необхідно забезпечити відсутність конкуренції з бур’янами, тобто – чисте поле. 
Досягти цієї цілі можна застосувавши наступну схему гербіцидного захисту на ваших полях та поєднавши у баковій суміші препарати:

  • Тайгедер, КЕ (пропізохлор, 720 г/л) 2-2,5 л/га + Бустер Фаст, КЕ (кломазон, 480 г/л) 0,2 л/га + Мультимастр 0,5 л/га
  • Рапсан, КС (метазахлор, 500 г/л) 1,6 л/га + МультиМастр 0,5 л/га
  • Азофол, КС (метазахлор, 500 г/л) 1,2-1,8 л/га + МультиМастр 0,5 л/га
  • Азофол, КС (метазахлор, 500 г/л) 1,8 л/га + Бустер Фаст, КЕ (кломазон, 480 г/л) 0,17 л/га + МультиМастр 0,5 л/га

Додавання мультифункціонального ад'юванту МультиМастр забезпечить пролонгований період захисту посівів озимого ріпаку завдяки збереженню гербіцидного екрану.

У післясходовий період рекомендуємо застосовувати препарати, що діють на злакові бур’яни:

Вдалої посівної та надійного захисту від бур’янів!


Заступник керівника Відділу технологічної підтримки «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

12 ms. PHP memory: 2097152 (522296)