День поля "Підбір гібридів кукурудзи та соняшнику для півдня Полтавщини"

region
Область:
Полтавська
date
Дата проведення:
7 вересня 2018
tema
Тематика:
Кукурудза, соняшник, технології вирощування
org
Організатор:
МПП Фірма "Ерідон", Euralis, Limagrain, R.A.G.T., Syngenta, Corteva Agriscience
point
Назва господарства:
СТОВ «Україна»

7 вересня 2018 відбувся польовий семінар на базі СТОВ «Україна» в с. Дрижина Гребля, Кобеляцького р-ну, Полтавської області.

В останні роки особливо критичною виглядає ситуація зі зволоженням в південних регіонах області. Тому, будь-які агрозаходи, технологічні прийоми, націлені утримати необхійдний рівень врожайності, не зважаючи на погодні умови, викликають живий інтерес аграріїв Полтавщини. Перший фактор, який має значний вплив - це підбір гібридів кукурудзи і соняшнику, які менше реагують на повітряну та ґрунтову посуху та можуть адаптуватись до кліматичних умов, а також особливостей агротехніки господарств Кобеляцького, Кременчуцького, Глобинського, Козельщинського районів.

Відповідно, основною метою організаторів семінару було показати і порівняти якомога більшу кількість гібридів від компаній Euralis, Limagrain, R.A.G.T., Syngenta, Corteva Agriscience (Brevant™) з подальшим заміром врожайності при обмолоті. До речі, ще одна демо ділянка кукурудзи посіяна і в СФГ «Громада» Кобеляцького р-ну, де теж буде зафіксована врожайність гібридів, а інформація передана с/г виробникам регіону.

Також на семінарі обговорювались вплив строків та густоти посіву на врожайність в умовах недостанього зволоження і інші елементи технології. Зокрема, надано рекомендації виробникам по застосуванню регуляторів росту. При необхідності доробки насіння інсектицидним протруйником, додавання до робочого розчину суміші з продуктів Келпак (ауксини 11 мг/л + цитокініни 0,033 мг/л) + Блек Джек (гумінові кислоти – 21%, фульвокислоти – 5%, ульмінові кислоти та гумін – 30%, рН – 4-5) + Розалік Zn, P, N, S (Zn – 80 г/л, P – 258 г/л, S – 72 г/л), що дає можливість підвищити польову схожість та сприяє інтенсивному наростанню кореневої системи особливо на старті вегетації. Швидкий старт - це ефективніше використання ранньовесняних запасів вологи, більш розвинена коренева система це більша площа живлення та водоспоживання рослини, а значить рослина стає стійкішою до негативного впливу дефіциту вологи протягом вегетації. Оптимальна перевірена композиція для обробки насіння, яка дає змогу отримати прибавку (згідно багаторічних спостережень) по соняшнику 0,3-0,6 т/га та по кукурудзі 0,3-1 т/га:

Вдалих Вам врожаїв!

13 ms. PHP memory: 2097152 (513072)