CROPSTAGE. Озимі зернові, ріпак, кукурудза та соняшник у ПСП "Україна"

region
Область:
Житомирська
date
Дата проведення:
16 липня 2021
tema
Тематика:
озимі зернові, озимий ріпак, соняшник, кукурудза, соняшник та технології вирощування
org
Організатор:
ТОВ "ФІРМА ЕРІДОН"
point
Назва господарства:
ПСП "Україна"

16 липня 2021 року в господарстві ПСП «Україна» у рамках проекту CROPSTAGE було проведено навчання менеджерів зі збуту Вінницького та Житомирського підрозділів.

Навчання проводили менеджер з досліджень Відділу технологічної підтримки «Ерідон», Юрій Баранчук разом із заступником директора з рослинництва ПСП «Україна», Олександром Петруком

Озимий ріпак

Олександр розповів, що рішення щодо підбору гібридів для вирощування приймають на основних площах приймають виходячи з отриманих результатів висіяного демо випробування. Цього року демо-поле озимих ріпаків займає площу 22,25 га і включало 20 гібридів, яке і відвідали учасники. У промислових посівах, що складають 510 гектар більшість (90%) площ були засіяні гібридами: Далтон, Популар, Тігріс та Верітас КЛ.

Детально зупинилися і на системі живлення ріпаку озимого з використанням продуктів: Салетросан, Розалік В, Розалік Mg, Mn, S, N і системі захисту від шкідників та хвороб, яка включала наступні продукти: Інстрайкер, Еванс, Райнер, Букат, Нодісер.


 
Озимі зернові 
Протягом зустрічі оглянули й насінницькі посіви ячменю озимого шестирядних сортів Парадіс, Хайлайт, Карміна, і дворядного - Ханнелоре.

Фото. Сорт озимого ячменю Карміна

Чисельність бур’янів контролювали застосовуючи гербіцид Грейнурон, регуляцію росту проводили за допомогою препарату Ретацел та застосовували позакореневе підживлення продуктом Розалік РК+МЕ. А ось система захисту від шкідників включала в себе інсектициди: Еванс, Інстрайкер, від хвороб фунгіциди: Скайвей Хрro, Букат.

Оглянули також насінницькі та демо посіви пшениці озимої сортів: Патрас, Самурай, Артіст, Аспект, БалітусАндрада.

Фото. Сорт озимої пшениці Балітус

Фото. Огляд та оцінка посівів озимої пшениці сорту Аспект

Фото. Огляд посівів озимої пшениці сорту Андрада

Система захисту від шкідників на озимій пшениці включала в себе інсектициди: Інстрайкер, Еванс; Від хвороб застосовували фунгіциди: Скайвей Хрro, Азоципер Нео, Вето, Букат.

При кожному внесенні засобів захисту рослин на зернових до робочого розчину додавався ад’ювант: Сіліксан 106 та піногасник Термінатор Піни Форте.

Кукурудза
На демонстраційному посіві кукурудзи (51 гібрид). Юрій Баранчук сфокусував увагу на особливостях гібридів Сканер, Вархол, Блекрок, Мітинг, а також детальніше зупинився на новинці майбутнього сезону - гібриді кукурудзи Староф (ФАО 290).

Саме тут застосовувалася ґрунтова схема захисту від бур’янів (14.05.21):

Застосування гербіцидів дало можливість проконтролювати проростання бур’янів протягом 60 днів.

Стан посіву на 02.06.2021: Вода (165 л/га) + Тайгедер (2,5 л/га) + Мезотрекс (0,25 л/га) + Мультимастр (0,5 л/га) та Котроль (без внесення)

Стан посіву на 17.06.2021: Вода (165 л/га) + Тайгедер (2,5 л/га) + Мезотрекс (0,25 л/га) + Мультимастр (0,5 л/га) та Котроль (без внесення)

У фазу розвитку ВВСН 16-17 було застосовано: Вода (100 л/га) + Розалік Zn, P, N, S (2 л/га).

Олександр Петрук наголосив, що на всіх промислових посівах кукурудзи господарство проводить додаткову доробку насіння: Вода (2 л/т) + Інітер (7л/т) + Розалік Zn (1 л/т). 

Соняшник
Останнім оглянули промисловий посів соняшнику Санрок, де проаналізували стан посіву та детально розглянули характеристику гібриду соняшнику.
Проростання бур’янів контролювали за допомогою суміші гербіцидів (ґрунтово): Вода (135 л/га)Тайгедер (2,25л/га) Прометер Актив (2,25л/га), захист від шкідників проводили інсектицидами: Еванс, Інстрайкер, а для позакореневого підживлення використовували Розалік В. При кожному внесенні інсектицидів до робочого розчину додавався органосиліконовий прилипач Сіліксан 106.

CROPSTAGE - місце, де розвиваються агротехнології!

15 ms. PHP memory: 2097152 (518496)