Актуальні хвороби соняшнику

У посівах соняшнику спотерігаються наступні хвороби:

  • Септоріоз соняшнику

Ознаки хвороби виявляються на сім’ядолях, листках, стеблах і кошиках. Найбільш інтенсивний розвиток хвороби спостерігається на листках у другій половині вегетації у вигляді округлих або неправильної форми дрібних плям діаметром до 0,5–1,0 см. Спочатку вони мають світло-жовте забарвлення, пізніше світло-буре до темно-бурого із світлою облямівкою. Плями спочатку виявляються на нижніх листках, пізніше поширюються на листки середнього і верхнього ярусів. У суху погоду уражена тканина засихає, випадає, листки стають дірчастими. З верхнього їх боку в місцях плям з’являються чорні крапки – пікніди гриба.Збудником хвороби є мітоспоровий гриб Septoria helianthi Ellis et Kellern. Під час вегетації гриб поширюється пікноспорами. Розвитку хвороби сприяє волога погода і температура  повітря в межах 22–28 °C. Джерело інфекції – уражені решки, на яких зберігаються пікніди гриба. Шкідливість хвороби виявляється у зниженні асиміляційної поверхні рослин, що суттєво знижує їх продуктивність і  вміст олії в насінні.

  • Біла гниль соняшнику

Хвороба виявляється протягом вегетації. Уражені проростки та молоді рослини загнивають, а у більш дорослих рослин листки в'януть і закручуються. Біля кореневої шийки, на стеблі, а також у місцях  розгалужень гілок з’являються світлі, світло-бурі плями, які у вологу погоду загнивають і покриваються білим нальотом, що є грибницею збудника хвороби Потім в окремих місцях грибниця ущільнюється і формуються склероції. Уражені частини рослини в суху погоду знебарвлюються, набувають сірувато-білого відтінку. Збудником білої гнилі є сумчастий гриб Sclerotinia sclerotiorum de Bary. Сприяють поширенню інфекції і розвитку хвороби висока вологість повітря, вітряна дощова погода, розміщення культури після попередників, які уражуються білою гниллю, коротка ротація культури в сівозміні; загущені, забур’янені посіви. Недобір урожаю може сягати до 50%, а в роки епіфітотійного розвитку хвороби і більше.

Для обмеження розвитку збудників вищезгаданих хвороб та поширення фомозу, іржі, фомопсису рекомендуємо застосовувати схеми захисту:

До зустрічі в полях!


Менеджер з розвитку продуктів «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

9 ms. PHP memory: 2097152 (509944)