• Агроінфо
  • Новини
  • Відкриття роботизованої Ферми Майбутнього Lely

Відкриття роботизованої Ферми Майбутнього Lely

17 вересня 2021 року відбулося урочисте відкриття другої черги ферми на базі ПСП "Україна", яке входить до групи компаній "Ерідон" і знаходиться у с. Почуйки, Попільнянського р-н., Житомирської обл. Це перше та поки єдине ультрасучасне сільськогосподарське підприємство на Житомирщині. Новозбудована ферма унікальна, адже це перша в Україні Роботизована Ферма Майбутнього Lely. 

Рішення про створення однієї з перших в Україні роботизованих ферм у селі Почуйки, було прийняте у 2014 році. Першу чергу комплексу на 500 голів дійного стада успішно запустили в 2015 році, оснастивши її роботизованими установками DeLaval. Згодом було прийнято рішення інвестувати у другу чергу і довести стадо до 1 200 голів. Нову ферму обладнали устаткуванням від провідного світового виробника – нідерландської компанії Lely, яка спеціалізується саме на роботизованому доїнні, що передбачає відсутність доярок (доярів). Після запуску другої черги весь комплекс будуть обслуговувати не більше 25 осіб.

Нині 9 роботів-доярів Astronaut п’ятого покоління успішно працюють на фермі. Один робот обслуговує 60 корів, що підвищує надої молока до 5 л на день. Дуже важливо, що це обладнання працює з максимальною турботою про здоров’я тварин.

Після успішного запуску першої черги роботизованої ферми виникла ідея відкрити перше офіційне представництво Lely в Україні на базі господарства ПСП "Україна". Так, завдяки активній позиції компанії "Ерідон", розпочала роботу компанія "Л-УКРАЇНА", яка має амбітні плани завоювати 30% українського ринку роботизованої техніки для доїння.

Захід зібрав найкращих представників аграрної галузі з усіх куточків України, а саме власників, директорів, керівників тваринницького напрямку, які мають молочно-товарні ферми або планують інвестувати у дану галузь. Завітав і радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен.

Під час заходу гості змогли ознайомитись з усіма виробничими блоками роботизованого комплексу, дізнатись про новітні технологічні рішення для молочних ферм та на власні очі побачити процес роботизованого доїння. Крім цього, кожен мав можливість відвідати колективну експозицію нідерландських компаній за підтримки Посольства Королівства Нідерландів.

Компанія "Ерідон" готова переносити успішний досвід автоматизованого доїння на інші агропідприємства групи компаній. Вже зараз триває будівництво роботизованої ферми в ПП "Євросем" на 1 300 голів дійного стада з добовим виробництвом молока 45 т. Введення в експлуатацію заплановано на грудень 2021 року.

6 ms. PHP memory: 2097152 (521592)