Десиканти
Десикант – різновид пестицидів, клас хімічних речовин, що викликає підсушування рослин.
Десикація – процес підсушування з метою одержання врожаю культурних рослин у стислі терміни. Десиканти випускаються на основі диквату, гліфосату, глюфосинату амонію. Обприскування вказаними речовинами здійснюють за допомогою обприскувача (самохідного чи причіпного), авіметодом – на більші площі. Використання засобів захисту рослин збільшить врожайність, поліпшить якість ґрнуту й у цілому позитивно позначиться на характеристиках культури. Головне грамотно підбирати препарати та правильно їх використовувати, орієнтуючись на рекомендації спеціалістів.
Чому потрібно використовувати десиканти?
Десиканти (від латинського desicco - висушую) - це хімічні препарати з групи пестицидів, що викликають зневоднення тканин рослин, що прискорює їх дозрівання, полегшує збирання врожаю. Використовують у посівах ріпаку, соняшнику, картоплі, сої, конюшини, капусти, льону та ін.
Засоби суцільної дії (неселективні), на відміну виборчих (селективних), застосовуються для пригнічення рослинності по всій площі обробки. Десикант проникає крізь вегетативні органи рослин, після чого рослина висихає повністю. Десикант можна купити у компанії Eridon. У каталозі є найменування від відомих виробників хімічних речовин для позбавлення від бур'янів, що заважають нормальному росту та розвитку інших культур.
Бур'яни однаково ефективно усуваються на ділянках із плодовими, зерновими культурами. Також десиканти підходять тим, хто хоче позбутися небажаної рослинності на газонах, клумбах біля приватного чи багатоквартирного будинку. Тому тип десикантів, що розглядається, рекомендується не тільки дачниками або фермерам, але й тим, хто бажає швидко прибрати бур'яни на земельній ділянці, не призначеній для вирощування культур (наприклад, біля гаража, біля двору).
Часто потенційні покупці плутають десиканти із гербіцидами. Останні застосовуються в першу чергу для знищення трави, бур'янів, тощо. Десиканти використовуються для прискорення дозрівання культурних рослин, полегшення збирання врожаю. Впливаючи на рослину, препарат знищує кутикулу, сушить листя, звільняючи плоди, на які немає дії.
Переваги
Застосування препаратів проти небажаної рослинності дає незаперечні переваги:
- гарантується рівномірне, швидке дозрівання культур, даючи збирати врожай незалежно від погодних умов;
- найшвидші препарати дозволяють приступити до збору врожаїв приблизно через тиждень після обробки;
- зниження рівня вологості насіння, внаслідок чого зменшуються витрати на сушіння, виключаючи псування частини врожаю;
- гарантує збільшення обсягу врожаю, підвищує якість насіння, зберігає олійність;
- стійкість суміші на рослинах - виключено швидке змивання (наприклад, при обприскуванні безпосередньо перед або під час дощу);
- звільнення від бур'янів, що заважають збиранню культур;
- скорочення витрат коштів та часу;
- виключення поширення, розвитку небезпечних захворювань, що вражають рослини на земельній ділянці (біла/сіра гниль соняшнику, фітофтороз картоплі).
Ефективність препаратів може знизитися при неправильному підборі, помилках при дозуванні, оприскуванні. Також не рекомендується проводити десикацію під час сильного вітру, коли засіб може потрапити на іншу ділянку без обробки того, що планувалося. Ще одним обмеженням є втрата частини врожаю під час наземного обприскування з використанням оприскувачів. У вітряну погоду не рекомендується використання авіаційної техніки.
Як вибрати десикант
Десиканти у сільському господарстві використовуються для контролю вологості та запобігання розвитку плісняви та грибків на посівному матеріалі, зерні та інших сільськогосподарських продуктах. Вони допомагають зберегти якість та довговічність сільськогосподарських продуктів, запобігаючи виникненню гниття та втраті врожаю.
У сільському господарстві десиканти – спеціальні препарати, які використовують для підсушування польових культур. Найчастіше це соняшник та соя, але іноді правильно підібраний склад застосовують і для ріпаку. Десиканти – це хімічні речовини, тому попередньо важливо вивчити рекомендації виробника з експлуатації та дозування, щоб унеможливити отруєння від неправильного застосування.
Контактний препарат гарантує прискорене дозрівання, підвищення врожайності, скорочує втрати при збиранні, забирає зайву вологу із зерна. Все це сприяє кращому результату вирощування, але ефект буде лише за умови правильного застосування.
Важливо, що при використанні десикантів у сільському господарстві необхідно дотримуватись відповідних інструкцій виробника та тримати їх поза досяжністю дітей та тварин. Ціна на десиканти залежить від виробника, хімічного складу, кількості в одній каністрі, терміну дії.
Хімічні засоби обираються, ґрунтуючись на таких критеріях:
- Культура, для якої призначений засіб. У характеристиках кожного препарату вказані рослини, яким слід виконувати обробку.
- Вид препарату. Вибір залежить від бажаного терміну дії. Глюфосіанти амонію підходять для обприскування листя. Даний вид передбачає швидку дію, гарантуючи швидке попадання цукрів, білків, жирів прямо в насіння та плоди. Інший варіант - гліфосати, що відрізняються тривалим часом дії, даючи максимальне просушування органів бур'янів, не впливаючи на культури. Диквати діють швидко, просушуючи лише рослину, не потрапляючи на коріння. Зерно зберігається оптимальну якість.
- Призначення десікантів. Передзбиральні потрібні перед збиранням урожаю, технічні використовуються для швидкого усунення бур'янів на пустирях, занедбаних земельних ділянок. Десиканти, що викорінюють, необхідні в боротьбі зі злісними, перерослими бур'янами. Знищується надземна та підземна частина рослинності.
- Умови зберігання, експлуатації. У характеристиках препаратів вказується температурний діапазон, при якому гарантується максимальна ефективність. При відмінностях від зазначених параметрів висока ймовірність неповної реакції, що вимагатиме додаткової дози. Допускається закупівля для запасу. Термін придатності сягає трьох років із дня випуску.
При необхідності обробити посіви, що не потребують швидкого збирання, можна скористатися гліфосатом. Для бобових, зернобобових, де необхідна оперативність, краще придбати диквати.
Коли застосовувати десиканти?
Десиканти для рослин рекомендується використовувати ближче до кінця серпня – у першій половині вересня, коли температура повітря не перевищуватиме +25°C. Також врахуйте, що не рекомендується проводити обприскування за температури не нижче +14°C. В іншому випадку препарати діють повільніше. Також важливою умовою для десикації є нерівномірне дозрівання, ураження хворобами, забруднення.
При виборі препарату зверніть увагу на погодні умови (вітер, опади). Від цього залежить вибір діючої речовини. Резервуар обприскувача повинен вміщувати потрібну кількість води, перемішаної з десикантами. Не відхиляйтеся від рекомендованої концентрації, щоб регулярно отримувати високу якість урожаю.
Зернові культури, соняшник слід обробляти приблизно за 10-15 днів до збирання врожаю. У випадку з бобовими інтервалом більше – 7-20 діб, ранні сорти – в межах 7-10 днів. Рівень дозрівання має сягати 80-90%. 2-3 літри препарату змішується на 200 літрів води. Резервуар спочатку заповнюється на третину чистою водою, після чого заливається суміш. Залишок води доливається після перемішування. При авіаційному застосуванні рекомендується зменшити співвідношення до 100 л розчину на гектар. Також необхідно використовувати антидрифт препарати, щоб уникнути знесення робочого розчину. Таким препаратом може бути Міст Контрол від компанії Авентро.
Наша компанія має широкий асортимент десикантів, а також додаткових засобів для десикації посівів. Діють знижки для оптових та комплексних закупівель. Для замовлення десикантів необхідно звернутися за телефоном у розділі “Контакти” на нашому сайті.