• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Весняна стратегія яблуневого захисту саду мідними препаратами

Весняна стратегія яблуневого захисту саду мідними препаратами

На ринку пестицидів є широкий асортимент продуктів, які містять сполуки міді в діючій речовині. Перед садоводами часто виникає питання: «Який продукт використовувати для найкращого контролю хвороб?». І, перш ніж надати відповідь, слід розібратися як саме працюють мідні препарати.

Всі препарати на основі солей міді являються фунгіцидами контактної дії (не проникають всередину листа, а пригнічують проростання конідій і спор грибів в краплині води). Активність мідних фунгіцидів полягає в здатності іонів міді взаємодіяти з сульфгідрильними групами коферментів, ферментів, а також аміногрупами клітини гриба, викликаючи денатурацію і осадження білків (в першу чергу інгібуються процеси, що входять до дихального циклу, зокрема процес перетворення піровиноградної кислоти в ацетилфермент А).

Вивільнення іонів міді проходить шляхом гідролізу. Після потрапляння препарату на дерево, сполуки міді мають перейти в розчин, який адсорбується спорами гриба. Переходу в розчин сприяють амонійні солі, вуглекислота та інші речовини, що присутні в атмосфері, росі, опадах, виділення спор грибів. Для підбору препарату важливо враховувати безпосередню ефективність на спори патогенного гриба та персистентність (збереження діючої речовини).

Асортимент продуктів представляється наступними діючими речовинами:

  • Сульфат міді - бордоська суміш (СuSO4 • 3Си(ОН)2 + Са(ОН)2) - середня ефективність та відмінна персистентність
  • Хлорокис міді (СиСІ2 • ЗСи(ОН)2)- середня ефективність та середня персистентність
  • Гідроксид міді (Си(ОН)2)- відмінна ефективність та добра персистентність

Враховуючи необхідність превентивного захисту та значної персистентності, високоефективною програмою є послідовне використовування міді по схемі «сульфат міді - гідроксид міді - гідроксид міді» в перші три обробки яблу-невого саду (до цвітіння).

Сульфат міді рекомендуємо використовувати з препарату Бордо Ізагро. Це технічна бордоська суміш, що готова до використання, та містить 770 г/кг діючої речовини. Норма витрати: 5 кг/га.

Гідроксид міді - препарат Ескада, що містить 488 г/л діючої речовини та має суттєву конкурентну перевагу: препаративна форма - концентрат суспензії. Норма витрати: 2 л/га.

Всі препарати Ви можете придбати звернувшись до пред-ставників «ЕРІДОН» у Вашому регіоні.

Успішної Вам праці та гарних врожаїв!

Де придбати?

8 ms. PHP memory: 2097152 (522800)