• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Ранньовесняний захист посівів озимого ріпаку

Ранньовесняний захист посівів озимого ріпаку

Посіви озимого ріпаку в Україні в цілому перезимували добре. У зв’язку з інтенсивним наростанням добових та денних температур практично по всіх регіонах почалася активна вегетація цієї культури. І звичайно, з наростанням температур починають активізуватись шкідники. Особливо небезпечними для озимого ріпаку є стеблові прихованохоботники, які можуть знизити майбутній врожай культури на 50% і більше. Деякі види прихованохоботників можуть з’являтися вже за температури +4…+6°С.

Для ефективного контролю прихованохоботників необхідно вже зараз використовувати жовті чашки-пастки (при +5°С перша-друга декада березня) і відслідковувати на регулярній основі заселення посівів даним шкідником. На полі доцільно встановлювати по декілька чашок.

Від моменту заселення посівів прихованохоботниками у агрономів є не більше 3-5 днів для боротьби з ним – до початку відкладання яєць. Важливо зробити обприскування до початку яйцекладки. Саме цей період є найбільш доцільним та ефективним у боротьбі з прихованохоботниками. За умов холодної та довготривалої весни обприскати посіви повторно. Для захисту посівів ріпаку від даних шкідників рекомендуємо використовувати наступні продукти:

Також доцільно включати в цей обробіток фунгіцидний захист препаратами на основі діючої речовини карбендазим (наприклад, Голдазім/Голдер Супер 0,5 – 1,0 л/га). Дана діюча речовина ефективна проти тифульозу, білої гнилі, кореневої шийки – «підсушує некрози на рослинах».

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з розвитку продуктів «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

13 ms. PHP memory: 2097152 (518568)