Семінар: Озима пшениця та озимий ріпак нові рішення у нових умовах

region
Область:
Львівська
date
Дата проведення:
25 березня 2016
tema
Тематика:
«Озима пшениця та озимий ріпак нові рішення у нових умовах»
org
Організатор:
МПП Фірма

Ігор Павлишин, директор Львівського підрозділу МПП «Фірма «Ерідон»:

«Основна мета проведення семінару – це успішний, прибутковий сільгоспвиробник. Ми стараємось про те, щоби підняти рівень знань аграріїв, які вони зможуть застосовувати у себе на виробництві. Адже, сільське господарство потребує дуже багато ресурсів, і не лише фінансових. Бо якщо фінансовий ресурс можна вирішити за допомогою банків, то нестача такого ресурсу, як правильне ведення і культура землеробства, може перекреслити всі зусилля, всі інші залучені ресурси господарства. Важливо знати з якою густиною висівати культури, знати продукти, які можуть посилити проростання зерна, збільшити кореневу систему рослини, тощо. Тим паче, у такі непрості роки, коли міндобрива суттєво зросли у ціні. Основна ціль для аграріїв – це зуміти приймати правильні рішення, вести сільськогосподарську діяльність так, щоби вона була прибутковою. І ми, спільно з нашими партнерами, допомагаємо їм у цьому.

МПП «Фірма «Ерідон» є ексклюзивним дистриб’ютором DSV в Україні з продажу зернових, ріпаку, кормових травосумішей та інших культур. Cпівпрацюємо вже більше 10 років. Перед тим, як вибирати партнера, ми досить довго дивились які є компанії у світі, де дійсно достойний, якісний насіннєвий матеріал. І нині ми розуміємо, що продукт, який вони виробляють – це найкраще, що ми можемо запропонувати для аграрного ринку. Серед наших клієнтів, які висівають насіння DSV є: ТОВ «Агро ЛВ Лімітед», ТзОВ «Галичина-Захід», ПП «Західний Буг», ФГ «ЛІМ», ТзОВ «Перв’ятичі-Агроком» та багато інших.   

Продукти компанії АDAMA реалізуємо вже давно, у нашому портфоліо є кілька ексклюзивних продуктів. Засоби захисту рослин цього світового виробника дуже якісні. Наш бізнес із АDAMA є прибутковим». 

Володимир Голуб, директор ТОВ «ДСВ-Україна» додає:

«Ми провели сьогодні семінар для агровиробників Львівської та Івано-Франківської областей з метою консультаційного супроводу господарств у вирощуванні озимих культур перед початком весняної вегетації. Левова частка заходів із догляду озимих припадає саме на весну, і у керівників та спеціалістів господарств високий інтерес до можливостей інтенсифікації технології в умовах 2016 року. 

Учасники цього семінару мали змогу отримати повну інформацію про технологію вирощування озимих культур із врахуванням особливостей сортів та регіону вирощування. Весняне живлення пізніх посівів, хімічний захист, правильний підбір і планування азотного удобрення, регуляція росту озимих культур, досвід вирощування і техніка для інокуляції сої – це всі ті теми, які висвітлювались на семінарі». 

Німецька компанія DSV вже понад півстоліття займається селекцією сортів і гібридів, адаптованих до умов конкретних агрокліматичних зон. Із 2011 року сортовипробувальна програма стартувала й в Україні. Селекційно-випробувальна станція DSV знаходиться у Черкаській області, випробування проводяться на Заході України (Львівська обл.) та на Півдні (Херсонська обл.). Чотири точки сортовипробувань гарантують сільгоспвиробнику надійний вибір найкращих сортів. 

Для вирощування озимого ріпаку в умовах Західної України DSV запропонує у 2016 році нову генетику – гібрид ОРІОЛУС, рекомендований для раннього посіву, середньоранні гібриди – МАРАФОН і ДИНАСТІ, гібрид ЕКСОЦЕТ для пізнього посіву, та два гібриди під технологію ClearField® – ЕДІМАКС КЛ і ВЕРІТАС КЛ. 

Озима пшениця від DSV – це сорти АКТЕР, АРКТІС, МАТРІКС, ПАТРАС, САМУРАЙ – сорти з високою урожайністю та хлібопекарськими якостями, стійкістю до фузаріозу колоса, зимостійкістю та адаптивністю до умов вирощування. За площею посівів пшениці сорт АКТЕР – №1 у Німеччині. 
Хочете сіяти німецьку пшеницю – спитайте чи сіють її у Німеччині. А ми запитаємо присутніх на семінарі аграріїв про їх досвід вирощування озимих культур селекції DSV та успішну співпрацю з дистриб’ютором. 

Юрій Семенчук, агроном ТзОВ «Перв’ятичі-Агроком»:

«Із компанією DSV працюємо дуже давно. Починали зі сортів озимої пшениці КОМПЛІМЕНТ та АКТЕР, тепер працюємо вже і з новими сортами – АРКТІС, МАТРІКС. АРКТІС – дуже хороший сорт, ми зібрали близько 8,5 т/га. МАТРІКС посіяли цього року вперше. Насіння компанії DSV купуємо тільки у МПП «Фірма «Ерідон», що є її ексклюзивним дистриб’ютором. 

Кожного року наше господарство висіває багато гібридів ріпаку різних компаній, у тому числі закладаємо демо-ділянки – до 20 гібридів. І при минулорічній посусі, ріпак МАРАФОН від DSV виглядав найкраще. Ще з осені він дав потужний старт, ми навіть двічі застосовували регулятори росту – попри те, що не було вологи, гібрид дуже гарно розвивався, порівняно з іншими. У результаті – хороші показники врожайності. МАРАФОН стійкий до вилягання, стручки закладаються у верхній частині рослини, тому його можна збирати без втрат навіть трохи пізніше, що дозволяє нам розподілити техніку у період збирання. На цей рік ми посіяли більше 100 га даного гібриду». 

Ігор Максимів, головний агроном «Вест Агро Груп»:

«Маємо в обробітку 7000 га у Городоцькому та Миколаївському районах Львівщини, з них 3600 га вже засіяно – це озимі ріпак, ячмінь і пшениця. Наше господарство співпрацює з МПП «Фірма «Ерідон», беремо насіння та міндобрива, розглядаємо пропозицію щодо ЗЗР. Сьогодні на семінарі цікаво було почути про вирощування ріпаку. Маємо у своїх посівах, серед інших, гібрид МАРАФОН компанії DSV. Сіяли дуже пізно, із 10 вересня – майже до жовтня. Зараз рослини перебувають у стадії 4-6 листків, добре перезимували. Цей гібрид має високу стійкість до розтріскування стручків, стійкий до вилягання і дає хорошу врожайність. Минулого сезону ми отримали до 4 т/га, попри те, що не працювали з високими дозами азотних добрив, орієнтувалися більше на рентабельність самої культури». 

Ірина Городиська, агроном компанії AGROGeneration:

«Із дистриб’ютором МПП «Фірма «Ерідон» співпрацюємо вже давно, оскільки у них вигідні умови для таких сільгоспвиробників, як наша компанія. Ми беремо великими партіями, відповідно отримуємо знижки. Задоволені своєчасним постачанням на потрібну нам дату та якістю продукції. Цього року закупили і вперше висіватимемо восени озимий ріпак DSV. Тому на семінарі особливо корисно було почути багато цікавих технологій вирощування ріпаку та рекомендацій щодо внесення препаратів. Їх застосування сприятиме зменшенню втрат господарства при посушливих погодних умовах, які складаються останніми роками».                                                                              

Надано за матеріалами журналу «Агроеліта» 

10 ms. PHP memory: 2097152 (517504)