Одеська область розпочала серію польових семінарів компанії "Ерідон" у 2023 році

region
Область:
Одеська
date
Дата проведення:
9 червня 2023
tema
Тематика:
озимий ріпак
org
Організатор:
Ерідон, ДСВ

На початку червня відбулися польові семінари "Ерідон" з насіннєвою компанією ДСВ у Одеській області.

2 червня відбувся захід у господарстві СВК "Родина", що поблизу смт Сарата. На цьому полі була висіяна широка лінійка гібридів ДСВ і використовувалася технологія вирощування від господарства.

Гібриди презентував Олександр Коваленко з компанії ДСВ. Особливу увагу приділили найпопулярнішим гібридам компанії - Дайнемік, Домінатор, Темптейшн.Також зупинилися на Clearfield® гібридах, серед яких Сімплекс КЛ, а також новинка сезону - Матрікс КЛ: Цей гібрид розпочинає нову еру продуктивності КЛ гібридів.

Представник "Ерідон" розповів про продукти IFAGRI, які рекомендовані для вирощування озимого ріпаку, а саме:

Другий день поля відбувся у поблизу села Старі Маяки, у господарстві СТОВ "Світанок СМ".

На відміну від першого Дня поля, ця локація входить до CROPSTAGE 2023. Це означає, що ви можете прослідкувати за розвитком гібридів від самого посіву. Для цього потрібно перейди за посиланням. Переглянути усі локації CROPSTAGE можна за посиланням.

Отже, тут 14.08.2022 тут були висіяні 6 гібридів озимого ріпаку від DSV з густотою 450 тис./га: Домінатор, Дайнемік, Темптейшн, Тігріс, Сімплекс КЛ і новинка минулого року - гібрид Дюк

Особливої уваги заслуговує те, що на цьому полі проводилася пряма сівба за технологією No-Till, тобто без обробки ґрунту та з шириною міжрядь 50 см. Це дозволило підтвердити той факт, що гібриди компанії ДСВ за рахунок потужного росту швидко закривають міжряддя і цим самим обмежують ріст бур'янів . 

Також вирощуванню цих гібридів ріпаку за технології нульового обробітку ґрунту допомагає потужний і швидкий розвиток кореневої системи, яка здатна подолати ущільнення ґрунту.

У технології вирощування використовувались засоби захисту рослин від IFAGRI, а також Aventro.

Цікавинкою цього поля став обсів озимих ріпаком Ф2, який досить активно використовували у минулому році з економічних причин. Втім, менеджер з агрономічних питань "Ерідон", Святослав Нереуцький, розвіяв міфи щодо економічної доцільності використання такого насіння. 

Якщо порівняти посіви Ф2 з традиційним посівом, то можна навіть візуально побачити набагато меншу щільність стручків. Для цього в полі вирвали схожі за розміром рослини. Навіть у найбільш несприятливі роки прибавка у 3 ц/га з нівелює різницю, зекономлпену на насінні. При цьому всі інші витрати - на добрива, схему захисту, обробітки (техніка, паливо, оплата праці) будуть незмінними. За звичайних умов різниця у врожайності буде становити 5 центнерів і більше, тож ми радимо використовувати високоякісне насіння зі стандартним потенціалом урожайності.

Окрім цього, погіршаться показники олійності, що також відіграє немаловажливу роль при реалізації вирощеного врожаю.

Також спеціаліст наголосов на потребі у вчасному захисті від капустяної молі та борошнистої роси, особливо для ранніх посівів.

Дякуємо всім учасникам і чекаємо на нові зустрічі!

13 ms. PHP memory: 2097152 (513184)