• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Негативні наслідки неоднорідного достигання ріпаку

Негативні наслідки неоднорідного достигання ріпаку

Шановні колеги!

У цьому році, через специфічні погодні умови квітня та травня, маємо дуже розтягнуте цвітіння ріпаку, отже і дозрівання також буде дуже розтягнутим у часі. Через неоднорідне достигання збільшується ризик втрат врожаю через розтріскування стручків.

Причиною розтріскування стручків є гігроскопічність стулок, а саме їх здатність поглинати вологу. Стулки насичуючись вологою — набухають, а висихаючи – зіщулюються. Такі багаторазові перепади висихання-набухання в період дозрівання призводять до послаблення швів стручка і деформації стулок, що ще більше послаблює шви. Під час дозрівання шви послаблюються також через руйнацію пектинів, що їх утримують.
Нерівномірність дозрівання стручків по ярусах не дає можливості провести вчасне збирання, бо частина стручків буде недозрілою, а інша вже почне розтріскуватись.

Після нанесення на рослини Авентрол Форте полімеризується та утворює напівпроникну мембрану, яка суттєво зменшує імовірність потрапляння води (дощ, роса, туман) всередину стручка, не заважаючи випаровуванню зайвої вологи з насіння в стручку. Авентрол Форте – це натуральний продукт, який не блокує продихи і не порушує фізіології дозрівання. Він зміцнює шви стручка, але працює тільки тоді, коли препарат було застосовано заздалегідь, поки шви ще не послабли.

Час використання – коли стручок вже жовтий і його можна скрутити в коло без розтріскування (краще), або разом з гліфосатом при десикації (гірше).

Гарних Вам врожаїв!


Менеджер з розвитку продуктів «ЕРІДОН»
СВЕРІДА Віктор Михайлович |
(050)-357-03-88

 

Де придбати?

10 ms. PHP memory: 2097152 (517232)