Методи боротьби з церкоспорозом

Церкоспороз - найпоширеніша плямистість листків, що уражує всі види буряків (цукрові, кормові та столові) і близько 40 видів інших культурних рослин: люцерну, горох, сою, картоплю та ін.

Збудником хвороби є гриб Cercospora beticola Sacc. Зимує він у вигляді грибниці в уражених рослинних рештках. Під час вегетації рослин інфекція поширюється за допомогою конідій. У природних умовах протягом осінньо-зимових місяців гриб зберігається в рештках уражених листків на поверхні ґрунту чи у верхньому його шарі не глибше за 10 см. Сприятлива температура для проростання спор — 5…35 °С, оптимальна — 25 °С. Найсприятливішими умовами для розвитку церкоспорозу є температура повітря 20…25 °С, а також відносна вологість повітря 70% і наявність крапельної вологи на листках. Збудник проникає в рослину через продихи. Тривалість інкубаційного періоду за сприятливих температур триває в середньому 3-7 діб, за низьких добових температур — 25 –30 діб і більше. Упродовж літа розвивається декілька поколінь конідій гриба, а повітряні течії переносять їх на значні відстані. Тому повторне зараження рослин буряку або інших рослин пов’язане саме з вторинним розселенням збудника церкоспорозу.

Із настанням сухої спекотної погоди через нестачу вологи знижується тургор у рослин і їх стійкість до церкоспорозу, в результаті чого вони за підвищеної вологості легко уражуються грибом. За нестачі вологи хворі листки швидко засихають. Тому більш сильно хвороба розвивається в роки з чергуванням сухої, спекотної та помірно-теплої вологої погоди. Розвиток церкоспорозу посилюється у разі збільшення концентрації посівів буряка й порушенні чергування культур у сівозміні. Загущені посіви уражуються сильніше. Недобір урожаю може становити 30–70%. Найефективніші діючі речовини в боротьбі з церкоспорозом зображені в таблиці:

Діюча речовина Церкоспороз (Cerco spora beticola)
Флутриафол ххх
Дифеноконазол ххх
Ципроконазол ххх
Пропіконазол ххх
Тетраконазол ххх
Триадіамефон ххх
Тиофанат метил ххх


Рекомендації по фунгіцидах 1-внесення:

  • Імпакт К 0,6 л/га + Альто 0,2 л/га
  • Тріафер 0,3 л/га + Альто 0,2 л/га
  • Колосаль ПРО - 0,5 л/га
  • Рекс Дуо - 0,5 л/га

*Захисний період – становить 20-25 днів

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з агрономічних питань «ЕРІДОН» 
ПАЛЯНИЦЯ Василь Олександрович |
(050)-381-35-48

Де придбати?

11 ms. PHP memory: 2097152 (521040)