Комбінація препаратів для фунгіцидно-інсектицидного захисту, стимуляції проростання й швидкого початкового росту насіння зернових
Дата публікації: 9 вересня 2021
Переглянуло: 55 осiб
Обробка насіння озимих зернових – обов’язковий прийом задля їх успішного вирощування. Важливо правильно підібрати препарати для фунгіцидного-інсектицидного захисту, а також обрати препарати, які допоможуть у стимуляції проростання і швидкому початковому розвитку. Наприклад, на фото можна побачити розвиток кореневої системи у варіанті з обробкою насіння препаратами Ерайз 1 л/т + БлекДжек 1 л/т.
Розглянемо два варіанти обробки насіння у залежності від спектру хвороб:
Варіант 1. Проблема карликової сажки здебільшого притаманна західним областям України, але останнім часом поширюється і у інших регіони країни.
Основне джерело поширення інфекції - заспорене насіння. Додатковим джерелом інфекції є заспорений ґрунт. Типові симптомом хвороби - надмірне кущіння, від 30 до 50 стебел й більше, карликовість, яка унеможливлює проводити комбайнування й призводить до втрат врожаю.
Дифеконазол – діюча речовина, яка найбільш ефективна проти збудника карликової сажки. Вирішити проблему з карликовою сажкою та отримати високі врожаї допоможе Дивіденд Стар (дифеконазол 30 г/л; ципроконазол 6,25 г/л). Поєднання двох триазолів – дифеконазолу і ципроконазолу, забезпечить ваші посіви дружніми сходами, без ураження збудниками сажкових хвороб та кореневими гнилями. Другим обов’язковим елементом доробки насіння зернових – є інсектицидний протруйник Інітер 600, ТН (імідаклоприд 600 г/л). Для стимулювання проростання насіння, формування первинної кореневої системи та отримання сходів ми рекомендуємо застосовувати комплекс з 2-х біостимуляторів багатовекторної дії - Ерайз і БлекДжек, а також водорозчинним добривом Розалік (Zn, P, N, S).
Схема доробки у цьому варіанти виглядає наступним чином:
- Розалік (Zn, P, N, S) 1,5 л/т + БлекДжек, КС 0,5 л/т + Дивіденд Стар 3,6% т.к.с. 1 л/т + Інітер 600, т.н 0,7 л/т + Ерайз, р. 1 л/т
На фото можна побачити стано посівів озимої пшениці Патрас з та без обробки вищезгадами препаратами:
Варіант 2. Для збереження посівів від ураження збудниками сажкових хвороб, прикореневих гнилей (фузаріозна і гельмінтоспоріозна), пліснявіння насіння, плямистостей як на посівах пшениці, так і ячменю, необхідно застосовувати протруйник Спайдер, КС (Імазаліл 15 г/л; Тіабендазол 25 г/л; Флутриафол 37,5 г/л) - трикомпонентний фунгіцидний препарат для обробки насіння для захисту від комплексу хвороб. Три діючі речовичи діють по-різному:
- Тіабендазол працює проти кореневих і прикореневих гнилей (фузаріозна і гельмінтоспоріозна), фузаріозної снігової плісняви, пліснявіння насіння, хвороб сходів. Діюча речовина блокує синтез нуклеїнових кислот ДНК, РНК та процеси дихання.
- Флутриафол володіє системною дією і є ефективним проти гельмінтоспоріозної кореневої гнилі, летючої та твердої сажки, борошнистої роси, септоріозу і т.д. Має підвищену мобільність флутриафол швидко досягає місця локалізації інфекції, знищуючи хворобу і забезпечуючи тривалий захист посівів. Флутриафол блокує біосинтез ергостерину, чи порушує утворення клітинної оболонки і гіфів міцелію.
- Імазаліл. Надзвичайно активний проти видів гельмінтоспоріозів, фузаріозної кореневої гнилі та грибів, що викликають пліснявіння насіння і патогенів, стійких до бензимідазолів.
Комбінація трьох діючих речовин, що мають різні механізми і спектр дії забезпечує:
- Ефект синергії для боротьби з хворобами, які важко контролювати: фузаріозна коренева гниль, снігова пліснява, гельмінтоспоріозна коренева гниль, септоріоз;
- Комбінований надійний захист від внутрішніх насіннєвих інфекцій, ґрунтових патогенів, а також збудників хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом на початкових стадіях вегетації;
- Зниження ризику появи форм патогенів, що мають резистентність.
Відповідно, комллекс препаратів для обробки насіння виглядає так:
- Розалік (Zn, P, N, S) 1-1,5 л/т + БлекДжек, КС 0,5 л/т + Спайдер, КС 1,25 л/т + Інітер 600, т.н 0,7 л/т + Ерайз, р. 1 л/тя
Гарних Вам врожаїв!
Менеджер з розвитку продуктів «ЕРІДОН»
СВЕРІДА Віктор Михайлович | (050)-357-03-88