• Агроінфо
  • Агропомічник
  • Боротьба з церкоспорозом на посівах цукрових буряків

Боротьба з церкоспорозом на посівах цукрових буряків

Одна з найбільш небезпечних хвороб цукрового буряка, поширена у всіх бурякосіючих районах.

Церкоспороз проявляється на добре розвинутих листках у кінці червня — на початку липня і спостерігається до кінця вегетації буряків.

Ознаки хвороби проявляються на розвинутих периферійних листках розетки, які припинили ріст, у вигляді округлих світло-бурих, світло-сірих плям (діаметром 0,2-1,0 см) з червоною або червоно-бурою облямівкою. В суху погоду уражена тканина випадає. У вологу погоду в місцях плям з’являється сірувато-білий наліт.

Збудник хвороби — гриб Cercospora betivola Sacc.

Найбільш поширена хвороба в серпні: температура повітря вночі вище 15 °С і вдень  в межах 20–25 °С та відносна вологість вища ніж 70% сприяють розвитку хвороби. 

Чергування сухої спекотної погоди з помірною теплою і вологою, яку ми мали можливість спостерігати протягом останнього місяця, особливо сприяли поширенню церкоспорозу.

Шкідливість хвороби проявляється у зменшенні асиміляційної поверхні рослин. На заміну відмерлим листкам рослина формує нові молоді, витрачаючи на це значну кількість пластичних речовин коренеплоду. Їх ріст уповільнюється і суттєво зменшується вміст цукру. У коренеплодів з уражених церкоспорозом рослин знижена стійкість проти кагатної гнилі.

Сигналом для обробки фунгіцидами є поява  перших симптомів захворювання.

Наступну обробку слід проводити через 20–25 днів після першої, коли спостерігається помітне поширення церкоспорозу.

Для обмеження поширення даного захворювання рекомендуємо застосовувати наступні препарати:

Вдалих Вам врожаїв!


Менеджер з розвитку продуктів «ЕРІДОН» 
ЧЕРНЕНКО Євген Петрович |
(050)-373-95-24

Де придбати?

9 ms. PHP memory: 2097152 (517656)