Насіння кукурудзи

i Корисна інформація
Назва
Виробник
ФАО
Bonus
Сілверклауд
IFAGRI
200
500
150
Bonus
Сканер
IFAGRI
250
500
150
Bonus
Староф
IFAGRI
290
500
150
Bonus
Вархол
IFAGRI
300
500
150
Ніколадж
IFAGRI
320
500
150
Bonus
Блекрок
IFAGRI
340
500
150
Bonus
Мітинг
IFAGRI
390
500
150
Пропульс
DSV
330
500
150
Бадіан
DSV
340
500
150
Пятов
DSV
350
500
150
РЖТ Шавокс
RAGT semences
190
500
150
РЖТ Аякс
RAGT semences
210
500
150
РЖТ Факксана
RAGT semences
220
500
150
РЖТ Стефіккс
RAGT semences
240
500
150
РЖТ Хендріккс
RAGT semences
240
500
150
РЖТ Хроміккс
RAGT semences
250
500
150
Сторiнка з 3

Калькулятор норми висіву насіння Де придбати?

 
Корисна інформація

Кукурудза на посів в Україні

Кукурудза завжди була однією з найпопулярніших культур для вирощування, завдяки своїй невибагливості і врожайності. Основою успішного вирощування кукурудзи є агрокліматичні умови, які сильно відрізняються у межах України. Оптимальною зоною вирощуваня є так званий «кукурудзяний пояс», який охоплює значну частину областей зі Сходу на Захід країни. Тим не менш, кожна зона має свої особливості: ґрунтові, кліматичні умови, які останнім часом постійно змінюються. Тим не менш, для кожного окремого господарства варто підбирати гібриди кукурудзи залежно від цих факторів з метою отримання стабільних та високих врожаїв. Посушливі роки у деяких регіонах підштовхують агровиробників до диференціації ризиків шляхом використання гібридів з різним ФАО – так можна «перестрахуватися», щоб отримати гарні середні показники врожайності кукурудзи у межах окремого господарства.

Групи стиглості гібридів насіння кукурудзи

Основні групи стиглості гібридів кукурудзи:

  • ранньостиглі — 81–90 днів від появи сходів до повної стиглості зерна (ФАО 150–200);
  • середньоранні — 90–100 днів від появи сходів до повної стиглості зерна (ФАО 200–300);
  • середньостиглі — 100–110 днів від появи сходів до повної стиглості зерна (ФАО 300–400);
  • середньопізні — 110–120 днів від появи сходів до повної стиглості зерна (ФАО 400–500);
  • пізньостиглі — 120–130 днів від появи сходів до повної стиглості зерна (ФАО 500–600).

Стабільне виробництво зерна кукурудзи можливе за наявності насіння гібридів кукурудзи з високою потенційною врожайністю, різними строками достигання, стійкістю до хвороб, вилягання, шкідників, несприятливих погодних факторів середовища та гарною вологовіддачею.
Приймаючи до уваги той факт, що гібриди кукурудзи по різному реагують на стресові фактори, для мінімізації ризиків в господарстві необхідно купити і вирощувати одночасно декілька гібридів насіння кукурудзи з різними характеристиками: ФАО, типом зерна, чутливістю до технологій вирощування, стійкістю до хвороб і густоти стояння. Правильно підібравши підходящі для конкретної місцевості насіння гібридів кукурудзи і створивши благоприємні умови для їх вирощування можна забезпечити повний прояв їх економічно цінних властивостей закріплених генетично. 

Щоб купити насіння кукурудзи за генетичним потенціалом та вимогами до умов вирощування, потрібно знати, що існують такі гібриди:

  • інтенсивного типу (для одержання максимальних врожаїв на високих агрофонах);
  • помірно-інтенсивні (для отримання стабільних врожаїв на полях з нестабільним агрофоном);
  • адаптивні (для одержання гарантованого врожаю в умовах нестабільних погодних умов на бідних за поживним складом ґрунтах).

Потенціал врожайності. Це складна ознака, яка зумовлюється багатьма факторами (періодом вегетації, посухостійкістю, стійкістю до вилягання, шкідників, хвороб, стресових факторів, придатністю до механізованого збирання врожаю). Так як врожайність гібридів кукурудзи у різних ґрунтово-кліматичних умовах неоднакова, при їх виборі необхідно враховувати власний досвід вирощування окремих гібридів кукурудзи та результати місцевих демонстраційних і виробничих випробувань. Необхідно підібрати гібриди кукурудзи, які щороку будуть забезпечувати високий рівень врожайності незалежно від місця та умов посіву. Використовуйте якомога більше даних для вибору найкращих гібридів кукурудзи для Ваших конкретних умов.

Стійкість до ураження хворобами. Впродовж періоду вегетації рослини кукурудзи пошкоджуються великою кількістю збудників грибкових, бактеріальних, вірусних та мікоплазмених хвороб. На поширення збудників хвороб кукурудзи та їх чисельність дуже впливають ґрунтово-кліматичні умови. Найбільш шкодочинними хворобами кукурудзи є: стеблові та кореневі гнилі, фузаріоз, гельмінтоспоріозні плямистості, пухирчаста та летюча сажка. Тому, при виборі насіння того чи іншого гібриду кукурудзи необхідно звертати увагу на їх стійкість щодо найбільш поширених та типових хвороб у регіоні. Цей фактор впливатиме на майбутній захист кукурудзи від бур'янів.

Холодостійкість. Посів холодостійких гібридів кукурудзи можна починати на 10–15 днів раніше оптимальних строків при температурі ґрунту на глибині загортання насіння 6–8˚С. Це дає змогу отримати сходи на 5–7 днів раніше, ніж у нехолодостійких гібридів кукурудзи, навіть у роки з недостатньою сумою активних температур. Таким чином, можна дещо збільшити фазу активного фотосинтезу, за якої в рослині інтенсивно накопичується органічна речовина. Отримання більш ранніх сходів та більш швидкого розвитку рослин холодостійких гібридів кукурудзи дозволяє підвищити врожайність зерна, особливо в роки, коли друга половина вегетації проходить у посушливих умовах. Стійкість гібридів кукурудзи до недостачі тепла має особливе значення для нормальної вегетації рослин навесні та на початку літа, що забезпечує більш повне використання агрокліматичних ресурсів.

Посухостійкість. Посуха є одним із основних факторів, що лімітує розвиток гібридів кукурудзи в Україні. Найбільш небезпечною є комбінована посуха, коли нестача вологи у ґрунті збігається з впливом сухого жаркого повітря. До критичного періоду рослин кукурудзи щодо нестачі вологи відносять два тижні до цвітіння та три тижні після нього. Посуха негативно впливає на елементи структури врожаю (зменшується кількість початків на рослинах, їх розмір, вихід та маса зерна), висоту кукурудзи, розмір міжвузля, листя та ін. Стійкість різних генотипів до посухи визначається зміною врожайності зерна, на яку опосередковано чи безпосередньо впливають різні морфологічні й біологічні ознаки.

Швидка вологовіддача. Велике значення для впровадження енергоощадних технологій вирощування кукурудзи відіграють гібриди з швидкою віддачою вологи зерном (у своїй групі стиглості) під час дозрівання. Ця особливість гібридів посівної кукурудзи дозволяє знизити витрати ресурсів на післязбиральну доробку зерна, що особливо важливо для господарств, які мають обмежені ресурси (можливості) сушіння зерна або взагалі не мають відповідних умов.

Отже, обирайте декілька гібридів (оптимальніше 4-5) насіння кукурудзи, які підходять для Вашого регіону та способу ведення господарства (прийнятих технологій вирощування гібридів кукурудзи), оцінюйте гібриди виходячи з їх стиглості, рівня врожайності, стійкості до стресових факторів та типових хвороб, інтенсивності розвитку на початкових етапах, холодостійкості та швидкості вологовіддачі зерна під час достигання.

Де купити насіння посівної кукурудзи оптом в Україні?

Перевірений роками постачальник, ідеальні умови зберігання, широка мережа власних складів по всій території України, професійний супровід – це те, чому нас вибирають тисячі фермерів по всій країні. Ми цінуємо свою репутацію, тому постачаємо тільки якісний товар і надаємо підтримку власникам аграрних господарств, які бажають купити насіння кукурудзи.

Крім питання, де купити насіння кукурудзи, фермери замислюються і над тим, насіння якого гібрида кукурудзи вони хочуть придбати. Ми пропонуємо на продаж найякісніші гібриди від таких виробників, як RAGT (РАЖТ), Dekalb (Декалб), Dow Seeds (Дау Сідс), Euralis (Євраліс), Limagrain (Лімагрейн), Pioneer (Піонер), Syngenta (Сингента) та ін.

При виборі гібриду кукурудзи в першу чергу слід враховувати особливості природно-кліматичної зони, які суттєво різняться між собою. Навіть в умовах одного господарства поля відрізняються між собою типами та родючістю ґрунтів, попередниками, обробітком ґрунту, вологозабезпеченістю. Тому, правильний підбір гібридів кукурудзи для конкретних ґрунтово-кліматичних умов та напрямку використання (зерно, силос) – головна запорука високих врожаїв і, відповідно, доходів. Оцінка кліматичних умов вирощування, в свою чергу, регламентує вибір гібридів кукурудзи за групою стиглості.

Відповідно до класифікації ФАО весь світовий асортимент насіння гібридів кукурудзи був поділений на дев’ять основних груп, а за основу систематики були взяті бали від 100 до 900. Одна одиниця в балах ФАО відповідає різниці між гібридами в 0,1% сухої речовини в качанах. Різниця в 10 балів по ФАО відповідає приблизно 1-2 дням різниці по дозріванню або 1-2% по вмісту сухої речовини в качанах при однакових строках збирання.

ЕРІДОН: врожайність і процвітання Вашого бізнесу
Крім продажу насіння кукурудзи, ми пропонуємо продаж добрив для рослин, поставку сільськогосподарської техніки відомих світових виробників. Під час консультації з нашими висококваліфікованими фахівцями, Вам допоможуть знайти найбільш підходящі для вас рішення по вирощуванню, і купити насіння кукурудзи, підібравши гібрид, який найкращим чином підійде кліматичним, технологічним і ґрунтовим умовам Вашого господарства.

31 ms. PHP memory: 2097152 (563832)